

Antalis vil fylle messestanden sin med arbeidsmaskiner fra blant annet Epson, HP og Summa. Men det vil også være det nyeste innen selvklebende materialer og papir. De vil også annonsere verdensnyheter under utstillingen.
– Vi ser at utstillingen har et stort fokus på storformat, visuell kommunikasjon, skilt og selvklebende materialer har et stort fokus, sier Lars Wiklund hos Antalis.
Antalis er en ledende aktør innen tre hovedområder som dekker hele behovet til bedrifter innen papir, emballasje og visuell kommunikasjon. Innen trykk tilbyr selskapet et komplett sortiment for den grafiske industrien, fra papir og papp til grafiske forbruksvarer som offsetplater, kjemikalier, trykkfarger og tilbehør.
Med emballasje får kundene tilgang til et av markedets bredeste utvalg av emballasjeprodukter – kartonger, tape, beskyttelsesmaterialer, maskiner og etiketter – som gjør leveransene både trygge og effektive.
Innen visuell kommunikasjon tilbyr Antalis et omfattende utvalg av medier, inkludert selvklebende vinyl, tekstiler, papir, blekkskriverfilmer og bannere, samt arkmaterialer som displaykartong, skumplater, duktplast og mer.
Sortimentet kompletteres av storformatskrivere, lamineringsmaskiner, skjære- og fresebord, blekk, tilbehør samt service, opplæring og installasjon.

Hybrid får jobbe
En av de største maskininnovasjonene er HP Latex R530 med hvitt blekk. Hybriden er en kombinasjon av en plan- og rullskriver. Skriverens design er gjenkjennelig fra andre HP Latex-skrivere, noe som gjør den kompakt og tar liten plass i rommet sammenlignet med produksjonskapasiteten og utskriftskvaliteten.
Antalis er forhandler av Summa og vil vise frem skjærebordet F-1625, som vil fungere sammen med HP-skriveren for å kutte og brette de trykte arkene.
– Det vil være en arbeidsflyt fra design til utskrift til ferdig produkt. Vi vil også ha en ekspert på hvordan man konstruerer kartonger, med tanke på fiberretning og materiale.
De vil også vise frem HP Latex 830W og Epson 9100SC, som har elleve farger, inkludert hvit, rød, grønn og oransje, samt skjæreplotteren Summa S3.

Miljø i fokus
Lars Wiklund sier at det er en tradisjon hos Antalis å bry seg om naturen og ressursene våre. De vil prøve å gjenspeile dette i materialvalgene sine og hvordan de trykker på forskjellige materialer.
– Vi vil tilby produkter som er resirkulerbare og ikke bruker så mye ressurser. Det er viktig for oss. Vi kan redusere basisvekten eller tykkelsen. Hvis du kan lage en skjermtavle på fem millimeter når du tidligere hadde ti millimeter, sparer du halvparten for planeten.
Som et alternativ til plastplater vil de ha mange alternativer som papir og ark å trykke på.
– Vi vil også trykke på resirkulert materiale som kan resirkuleres igjen. Vi vil snakke om polypropylen eller polyester som et alternativ til selvklebende PVC-film. PVC er vanskeligere å resirkulere og har andre fordeler og ulemper. Vi vil vise hva som kan brukes i stedet.
De tilbyr også merker som Coala (Antalis’ eget), Avery, Kapa, Yupo, Foamalite, Arlon, Dispa, Serimatt og Invercote.
– På standen vil vi snakke om forskjellige typer lim. Lett lim, hardt lim og avtagbart lim med mer. Vi har også med oss en verdensnyhet som kan få mye oppmerksomhet. Vi har ikke lov til å si så mye akkurat nå, annet enn at det starter med en S…







