Roland vant pris for strukturprinter

PUBLISERT: 24 november 2025
OPPDATERT: 24 november
Rafael Baranowski, leder for Atler, Roland DGs polske distribusjonspartner, og Geer Van den Hole, salgssjef for DG Dimense EMEA.

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.

Den årlige gullmedaljekonkurransen anerkjenner innovasjoner innen reklame- og trykkeribransjen. DIMENSE DA-640 ble hedret i kategorien «Innovative produkter og teknologier», der juryen fremhevet dens modernitet, bærekraft, økonomiske effektivitet og sterke estetiske verdi.

Dimense DA-640 er en storformatprinter som kombinerer fullfargetrykk med pregeeffekter på opptil to millimeter. Ved å bruke nyutviklede skrivehoder, spesialmedier og strukturblekk kan brukere produsere teksturerte overflater enklere og mer kostnadseffektivt enn med tradisjonelle metoder, ifølge Roland. Skriveren er egnet for applikasjoner som interiørdesign, hotellmiljøer, kreativ skilting og messekonsepter.

Du kan lese mer om printeren og teknologien på lenken nedenfor.

Roland lanserer ny printer for strukturerte flater

Siste nytt

Holmen lanserer superhvitt magasinpapir

Holmen beskriver sitt nye papir som banebrytende. Det er hvitere enn konvensjonelle alternativer, skal gi skarpere fotografisk gjengivelse, og produseres med lave CO2-utslipp.
Holmen kollage
Holmen lanserer superhvitt magasinpapir

Flere nyheter i maskinparken til Printfarm

I 2025 feiret Printfarm i Øvre Årdal 30-årsjubileum. De kronet jubileumsåret med en ny digitalpresse og folieringsmaskin som ble installert uken før jul.
Printfarm kollage
Flere nyheter i maskinparken til Printfarm

Heidelberg tetter et hull i deres portefølje

Heidelberg tetter hullet i sin digitale portefølje og har nettopp annonsert at B2+-printeren Jetfire 75 nå kan bestilles for levering høsten 2026.
heidelberg-lukker2
Heidelberg tetter et hull i deres portefølje

BK Trykkpartner og Fagtrykk samler kreftene i Trondheim

Nok en konsolidering er på gang i norsk grafisk industri. Denne gangen gjelder det BK Gruppen, der BK Trykkpartner i Trondheim slår seg sammen med Fagtrykk i nye lokaler på Skovgård.
BK_skovgardv2
BK Trykkpartner og Fagtrykk samler kreftene i Trondheim

Les videre

Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Tyveri av reklameplakater i for eksempel T-banemiljøer er et vanlig fenomen, ifølge de involverte i en ny reklamekampanje.
pressbild3-1
Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Den 12.–13. november 2025 samlet Canon over 200 deltakere fra 35 land i Poing, Tyskland. Årets tema var "Beyond Books: Reinventing Publishing Ecosystems". Forumet, nå i sitt 11. år, har etablert seg som en unik møteplass for forlagsbransjen og deres partnere – fra trykkerier, teknologileverandører og konsulenter.
Future-Book-Forum-2025900x600
Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon