
Grafisk bransjeforening melder at Kari Rømcke har fått sin etterfølger da Robert Wright har fått tilbudet og takket ja til jobben.
– Jeg gleder meg til å komme tilbake til bransjen som jeg har fulgt fra sidelinjen hele veien. Jeg gleder meg til å ta fatt på jobben og vil være på plass allerede 2. desember, sier Robert Wright.
Robert Wright har vist et sterkt engasjement over mange år både som direktør i NHO og som administrerende direktør NHO Grafisk. Han har også en solid politisk erfaring gjennom mange forskjellige verv blant annet i Byrådet i Oslo, skriver Grafisk Bransjeforening.
– Styret er veldig fornøyd med at Robert Wright har takket ja til å bli ny bransjesjef for foreningen. Han har allsidig og relevant erfaring kombinert med et stort engasjement og egenskaper som gjør at han er meget godt egnet til å ta ansvaret for utvikling av foreningen fremover, sier styreleder Kjetil Sjøeng.
Stillingen som bransjesjef ble utlyst fordi Kari Rømcke går av med pensjon mot slutten av året.







