
Billes Tryckeri i Göteborg investerer i en ny Heidelberg Speedmaster CX104. Tilskuddet, som har fem farger og lakk, er utstyrt med LED UV-teknikk.
Installasjonen inkluderer også en Suprasetter 106 DCL-ctp og arbeidsflytprogrammet Prinext production manager workflow.
Heidelberg forteller om avtalen på LinkedIn: «Etter en lang og målrettet prosess tar det familieeide Billes i Göteborg nå et avgjørende skritt inn i fremtiden. Under ledelse av brødrene Niklas Bille og Fredrik Bille styrker selskapet sin konkurranseevne gjennom en omfattende investering i den nyeste teknologien innen både offset- og digital produksjon.»

I forbindelse med investeringen gjennomføres en modernisering av produksjonsmiljøet, der tidligere utstyr fases ut, inkludert Kodak CTP, Kodak arbeidsflyt samt to eldre Manroland 700-presser. Samtidig tar Heidelberg over materialer relatert til CX-pressen og CTP-løsningen, noe som skal bidra til en smidig overgang.
Billes Tryckeri skriver også om investeringen og beskriver den som et trygt budskap for svensk trykkapasitet og neste steg i Billes utvikling av maskinparken.



