Minnekort rett i USB-porten

PUBLISERT: 5 januar 2006
OPPDATERT: 5 januar

Hittil har det vært nødvendig med en dedikert minnekortleser i PC-en for å lese digitalkameraets minnekort. Lagringsbrikker som kan settes rett i USB-porten er imidlertid blitt svært populære, og dermed er det grunn til å tro at mange vil la seg begeistre over at det nå også kommer kameraminnekort med innebygd USB-port. Helt ny er teknologien ikke, for produsenten Inovix var på banen med et slikt kort allerede for et drøyt år siden. Nå er imidlertid minnekortgiganten SanDisk på banen med en tilsvarende løsning, og da blir det sikkert en annen fart over produksjon og markedsføring. I følge Din Side hører det med til historien at Inovix hevder å sitte med patentrettighetene til teknologien, og krever at Sandisk fjerner produktene sine fra markedet. Hva som kommer ut av det er uvisst, men vi tipper at dette er produkter du om kort tid finner i butikkhyllene. Sandisks løsning er et SD-kort med innfellbar USB-plugg, som brettes ut slik at kortet kan fungere som en USB-minnebrikke. Dermed kreves ingen tilpasninger av kameraprodusenten for å ta kortet i bruk. Prisnivået ligger i følge Din Side på 350 kroner for 256 MB minnekort, og 1900 kroner for de kraftigste (2 GB). Skrivehastigheten er i størrelsesorden 10 MB pr. sekundet.

Les videre

Roland DG lanserer nytt flaggskip i storformatserien

TrueVIS XP-640 er en 64-tommers eco-solvent inkjetprinter som, med et forskutt skrivehodedesign og finere dråpestruktur, leverer både høyere tetthet og hastighet.
XP-640_Printer

Antalis lanserer tre nye Coala Interior-kolleksjoner

Antalis lanserer 40 nye dekorative selvklebende vinylfilmer for oppussing og interiørprosjekter innen Coala Interior Film.
LOSQXL_MI2_Coala_Interior_Film_PVC_Free_APPLICATION_00_30072024

23 prosent raskere med Nyala 5

Swissqprint lanserer nå en ny og fullstendig omdesignet generasjon av sine UV-LED flatbed-skrivere i Nyala- og Impala-serien. Med lineær motordrift har hastigheten økt betydelig og med en ekstra fargekanal utvides bruksmulighetene.
SQP-A-och-C

Tekstilgrossist utvider med 640 nye artikler

L-Shop-Team, med virksomhet blant annet i Norge, introduserer over 640 nye artikler i sitt sortiment fra årsskiftet.
L-shop

Siste nytt

Ricoh Norge flytter hovedkontoret

Ricoh Norge åpner sitt nye hovedkontor i Kværnerbyen, hvor 75 ansatte vil være tilknyttet. Kontoret har 28 arbeidsplasser og 6 touchdown-plasser, alle administrert gjennom Ricoh Spaces, en egenutviklet webapplikasjon for bestilling av arbeidsbord, møterom og parkering.
Ricoh-3-kollage

Roland DG lanserer nytt flaggskip i storformatserien

TrueVIS XP-640 er en 64-tommers eco-solvent inkjetprinter som, med et forskutt skrivehodedesign og finere dråpestruktur, leverer både høyere tetthet og hastighet.
XP-640_Printer

PrintVis leverer umiddelbare CO2-beregninger

PrintVis, den skybaserte administrasjonsplattformen for grafisk industri, har annonsert et strategisk partnerskap med CarbonQuota for å integrere automatiserte CO2-beregninger i printhåndteringsløsningen.
Dom-Harris-Kasper-Tomshoj

Addbrand vil vokse noe så inn i Norden: ”Vår ambisjon er konstant vekst”

Addbrand har de siste årene gjort flere oppkjøp, både i Sverige og resten av Norden, og ambisjonen er å vokse videre. Sign & Print har besøkt selskapets hovedkontor i Bankeryd for å høre mer om pågående initiativer og fremtidige vekstplaner.
Kartong