
Tekst & foto: Pål Stensaas
Det ble ikke et intenst sjøslag, selv om stedet bærer navnet etter sjøhelten Tordenskiold. Men stemningen var høy blant over hundre representanter fra grafiske bedrifter og leverandører som satte stevne i Oslo sist torsdag. Årets desidert største samling for bransjen.
Det skjer noe spesielt når gode kolleger treffes. De kan være bitre konkurrenter i jobbsituasjon, men i hyggelig lag er vennskapet tydelig. Det blir utvekslet erfaringer, diskutert utfordringer og artige historier fra hverdagen i en spennende bransje. En bransje som er stadig i omstilling og som tar utfordringene med ny teknologi på strak arm.
Initiativet til dette pub- og pizza-treffet tok styreleder i grafisk bransjeforening Øst, Lars Christoffersen fra HG Media. Med seg fikk han Antalis, Grafisk Kompani og Ricoh. Alle var enige om at dette bør bli en tradisjon.







