Adobe og Ricoh med sikrere løsninger for skanning

PUBLISERT: 13 juni 2006
OPPDATERT: 13 juni

Adobe og Ricoh har nylig inngått en avtale om integrering av Adobe LiveCycle Policy Server og Adobes utskrifts- og skanningsteknikk. Hensikten er i følge selskapene å effektivisere skanneprosessen av et papirdokument, slik at det på en enkel måte blir en søkbar, kompakt og sikker Adobe PDF-fil. For brukerne vil det bety en sikrere digital arbeidsflyt, og det åpner for funksjoner for rettighetstildeling, kryptering, bruk av digital signatur og tidsstempel, samt fremstilling og administrasjon av intelligente dokumenter. – Ricoh har vært en viktig partner for Adobe siden 1999, og gjennom vårt samarbeid knyttet til PostScript og PDF har vi sammen hjulpet våre kunder med å fremstille utskrifter av høy kvalitet. Nå samarbeider vi for å gjøre dokumenter og forretningsprosesser mer effektive og sikre. Avtalen er i tråd med Adobes strategi om å tilby nye, fleksible og sikrere arbeidsflyt for PDF-baserte dokumenter, uttaler Shantanu Narayen, president og CIO i Adobe. Samarbeidet innebærer blant annet at Ricohs laserskrivere og multifunksjonsprodukter integreres med Adobe LiveCycle Policy Server, for at kundene skal kunne innføre regelverk for elektroniske dokumenter. Samtidig inkluderer Ricoh støtte for Macromedia Flash-teknikk i en rekke av sine produkter.

Siste nytt

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Les videre

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Tre år etter lanseringen blir Heidelbergs skybaserte kundeportal i økende grad det digitale kontrollsenteret for ende-til-ende-produksjon i trykkerier. Totalt bruker mer enn 7000 personer i over 3000 trykkerier over hele verden plattformen til å effektivisere prosesser ved å digitalisere og automatisere dem.
Heidelberg-Cloud
Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Hvilken type folie passer for et visst innredningsoppdrag? Cover Styl har utviklet et KI-verktøy som skal gjøre den designbeslutningen lettere.
kitchen_cover_styl_adhesive_covering_77d024f5b3-1
Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

Fiery kjøper opp spanske Inèdit Software. Avtalen forventes å styrke Fierys portefølje innen industriell og spesialtrykk og levere et omfattende utvalg av løsninger for trykkerileverandører.
FotoJet-2025-11-20T142216.485
Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk