Heidelberg Ecall for flere maskiner

PUBLISERT: 11 september 2008
OPPDATERT: 11 september

Heidelberg utvider antallet maskiner som dekkes av selskapets fjernservice når dette tilbudet nå blir tilgjengelig også for selskapets ferdiggjøringsmaskiner. Mot slutten av 2008 vil den siste generasjonen av produktfamiliene Stahlfolder, Stichmaster, Eurobind, Dymatrix og Diana samt Polars ferdiggjøringsmaskiner bli støttet av Heidelbergs onlineservice.
– Tilbakemeldinger fra våre kunder har vist at vår fjernservice dekker behovet for rask og kostnadseffektiv service i alle deler av produksjonen, uttaler Michel Pfeffer, sjef for Remote Services hos Heidelberg Druckmaschinen.
Ecall-systemet, som allerede er tilgjengelig for selskapets trykkpresser, genererer en detaljert feilrapport i løpet av ett minutt når en feil oppstår. Ifølge selskapet gir dette muligheter for umiddelbar undersøkelse.

Siste nytt

Mange inntrykk på Fespa for NGL-stipendiater

En uke før årets Fespa delte Norsk Grafisk Leverandørforening (NGL) ut et reisestipend til to studenter som studerer grafisk design ved Høyskolen Kristiania. Sign&Print møtte dem på messen for å høre hva de så og hvilken kunnskap de tar med seg hjem.
Stipendium 2

Plockmatic satser innen etikett og emballasje

For ti år siden leverte Plockmatic stort sett bare stift- og falsemaskiner for arktrykk. Siden den gang har de gjort seg bredere gjennom oppkjøp, og på årets Fespa var fokuset på noe helt annet: etiketter og emballasje.
Plockmatic

Lakkeffekter uten lakk i Agfas nye planskriver

Agfas nye Onset Panthera FB3216 flatbedskriver er bygget for høye volumer og eksepsjonell hastighet. I tillegg kan maskinen levere lakkeffekter uten lakk.
agfa-DSC0097

Her blir produkt beslaglagt under Fespa etter mistenkt kriminalitet

Uventet drama oppsto på Fespa i Berlin etter at Vivid Laminating Technologies' juridiske team utstedte et påbud med produksjonsstopp mot en kinesisk utstiller, melder Printweek. Dette resulterte i at ett produkt ble konfiskert fra utstillingen.
fespa-kriminalitet

Les videre

Canon stiller ut de siste storformatnyhetene

Canon viser frem det nyeste i storformat på FESPA Global Print Expo, 6.–9. mai i Berlin, Tyskland.
fespa-2025_web-page_coloradom_arizona_flow_neon_env1_2023_hr-3x2_6d346bbefd7445b3b7c32e8e381567ab

Ny beskyttelsesfilm for frontruter: "Utrolig stort marked"

Hexis bestselgende lakkbeskyttelsesfilm Bodyfence kommer med en ny film for å beskytte frontruter.
fukt_9373

Summa demonstrerer den nye V-serien og DTF-kutter

For snart tre år siden kjøpte Summa den italienske skjærebordprodusenten Valiani. Nå slippes den første fellesløsningen, V-serien.
Summa-V-w-1024x683

Et bredt repertoar tiltrakk seg nye kunder

Med sin deltakelse på Sign, Print & Promotion ønsket Ricoh å vise at de er mer enn arkmatede digitalpresser. Det lyktes de godt med.
Ricoh 1