Fotoware med gode resultater!

PUBLISERT: 25 februar 2009
OPPDATERT: 21 mars

For det norske selskapet Fotoware, internasjonalt kjent som produsent av software for gjenfinning og arbeidsflyt av bilder og annen visuell informasjon endte 2008 med den høyeste omsetningen i selskapets historie, forteller selskapets direktør Ole Christian Frenning.
Over 80% av Fotowares omsetning er utenfor Norge og verdien av programvare og tjenester utgjorde i 2008 vel 100 millioner kroner på verdensbasis.
– Nå har verden forstått at behovet for å administrere og gjenfinne verdifull informasjon for bruk i enhver organisasjon gjelder alle typer filer, også de som har et visuelt innhold, øker dramatisk, sier Ole Christian Frenning og legger til at mer enn 50 prosent av salget i 2008 skjedde til små og store bedrifter, markedsavdelinger og offentlig forvaltning, men at hovedtyngden av kunder fortsatt er aviser og magasiner.

Fotowares nfotoware-for-webøkkeltall for 2008:
Omsetning: NOK 38 000 000
Resultat før skatt: NOK 11 000 000
Resultatgrad: 29%

Fra venstre ser vi Fotowares CTO Christopher Frenning, CEO Ole Christian Frenning og director marketing & sales, Øystein Syversen.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Omikai Systems kjøpes opp av europeisk leverandør

Omikai Systems leverer skybaserte forretnings- og netthandelssystemer for grafiske designselskaper. Nå kjøpes det svenske selskapet opp av belgiske CERM.
L-R-Jan-Heyse-CEO-at-Cerm-and-Mathias-Erlandsson-CEO-at-Omikai-740x450-1

Bildekavalkade fra Sign, Print & Promotion Del 2

Vi har samlet flere bildeglimt fra Sign, Print & Promotion-messen 2025. Neste messe arrangeres om to år, så sett av 17.-18. mars 2027 i kalenderen allerede nå. Vi sees!
Bildekavalkade