Xerox med sort/hvitt høyvolum

PUBLISERT: 4 september 2009
OPPDATERT: 4 september

n44440 - xeikon volym_web

Den nye høyvolumsmaskinen, som i sitt fulle navn heter Xerox Nuvera 200 EA Perfecting Production System, er i stand til å produsere opptil 200 sider i minuttet. Spesialområdet er store volumer der det er høye krav til detaljrikdom, utskriftskvalitet og nyanser av grått. Eksemplene er mange, men Xerox trekker spesielt frem produksjon av tekniske håndbøker, fakturaer og bøker. Xerox Nuvera 200 EA er basert på samme plattform som Xerox Nuvera 288 EA. Det betyr oppløsning på 4800 x 600 dpi, rasterkvalitet på 156 lpi og at den benytter Xerox’ EA-toner (Emulsion Aggregate). Maskinen benytter to seriekoblede motorer, sammenkoblet til ett system. En fordel med denne konstruksjonen er såkalt «pass through programming», som blant annet betyr at systemet kan benyttes selv om den ene motoren er frakoblet som følge av vedlikehold eller service. Den nye Xerox Nuvera 200 EA kan håndtere et bredt utvalg av papirformater. Systemet er modulært og kan konfigureres med ulike arkmatere, rullmating og ulike ferdiggjøringsløsninger.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Et bredt repertoar tiltrakk seg nye kunder

Med sin deltakelse på Sign, Print & Promotion ønsket Ricoh å vise at de er mer enn arkmatede digitalpresser. Det lyktes de godt med.
Ricoh 1

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter