Epson først med vannbasert hvit blekk

PUBLISERT: 26 november 2009
OPPDATERT: 21 mars

n44706-epson-wt7900_web-128x124

Epson har utviklet en ny inkjetbasert prøvetrykksskriver beregnet på emballasjeindustrien. Ifølge selskapet er Epson Stylus Pro WT7900 den første skriveren i dette formatet som bruker vannbasert hvitt blekk. Epson forteller at de har utviklet hvitt blekk med pigmentpartikler som de mikropiezo-baserte skrivehodene er i stand til å håndtere. Selskapet opplyser at det hvite blekket har en dekkevne som er tilstrekkelig til å dekke bakgrunnen i én gjennomkjøring. Den nye Epson-modellen har en utskriftsbredde på 610 millimeter, og er i stand til å skrive ut på film, papir og metallbaserte overflater. I likhet med standardmodellen Stylus Pro 7900, kan også WT-modellen brukes sammen med Epsons Spectro Proofer.

Siste nytt

Ny beskyttelsesfilm for frontruter: "Utrolig stort marked"

Hexis bestselgende lakkbeskyttelsesfilm Bodyfence kommer med en ny film for å beskytte frontruter.
fukt_9373

HP med nye lateks-maskiner

På ISA Sign Expo 2025  annonserte HP sine nye Latex 730- og HP Latex 830-printerserier, som er selskapets nyeste generasjon av vannbaserte HP Latex-storformat printløsninger.
hp-pixel-desktop

Fujifilm lanserer storformat single-pass løsning på FESPA

Fujifilm er tilbake på FESPA og viser frem sine nyeste løsninger for storformatprinting.
FUJ16_HS3000

Unike prosjekter er drivkraften for Colormaster

Produksjon av en gigantisk melkesjokolade for en TV-produksjon den ene dagen, fotoutskrifter til utstilling den neste og butikkmaterialer den tredje. Hos Oslotrykkeriet Colormaster er ingen dager like.
Colorado 1

Les videre

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Omikai Systems kjøpes opp av europeisk leverandør

Omikai Systems leverer skybaserte forretnings- og netthandelssystemer for grafiske designselskaper. Nå kjøpes det svenske selskapet opp av belgiske CERM.
L-R-Jan-Heyse-CEO-at-Cerm-and-Mathias-Erlandsson-CEO-at-Omikai-740x450-1

Bildekavalkade fra Sign, Print & Promotion Del 2

Vi har samlet flere bildeglimt fra Sign, Print & Promotion-messen 2025. Neste messe arrangeres om to år, så sett av 17.-18. mars 2027 i kalenderen allerede nå. Vi sees!
Bildekavalkade