torsdag 19. mai – uke 20
Global Graphics Harlequin Server Plus rip vil i nyeste versjon ha forbedret støtte for modulert raster, og ikke minst for Windows 7 og Mac Snow Leopard. I versjon 8.3 støttes samtidig flere enheter som kjører PDF Retained Raster, en teknologi som skal forbedre hastigheten når man arbeider med variable data. Ifølge Global Graphics skal prosesser med variable data gå raskere, uavhengig av hvilken programvare PDF-filene fremstilles med.
– Den nye rip-versjonen vår har utvidet støtte for Harlequin Cross Modulated raster HXM, en teknologi som er bedre for trykk på lavere papirkvaliteter, sier Martin Bailey, teknisk sjef hos Global Graphics.
I fjor lanserte Fujifilm to nyheter i storformatklassen, Acuity Ultra R2 og Acuity Prime 20/30. Begge disse vil vises under Fespa-messen innenfor rammen av konseptet «Blueprint Live». Dette blir Fujifilms største investering i Fespa de siste fem årene.
Publisert av:Det har bare gått et drøyt halvår siden Fespa i Amsterdam, men nå er det igjen tid for messe. Fra 31. mai til 3. juni møtes trykkeri- og skiltbransjen til gjenbesøk på Messe Berlin. OBS: Ledelsen i Fespa har kommet med en korrigering angående koronatiltakene rundt messen.
Publisert av:Stora Enso oppnår det beste resultatet på 20 år for første kvartal 2022. Men selv om de igjen har svarte tall på bunnlinjen for sin papirproduksjon, er dette ikke lenger et strategisk fokuspunkt for dem. Der papir utgjorde 70 % av omsetningen i 2006, utgjør det i dag kun 15 %.
Publisert av: