tirsdag 17. mai – uke 20
Eizo oppgraderte nylig kalibreringsverktøyet Easypix til versjon 2.0. I denne versjonen finnes blant annet støtte for hardware-kalibrering, noe både fotografer og førtrykksmedarbeidere burde sette pris på. Oppdateringen innebærer at Easypix kan benyttes med kompatible FlexScan-skjermer for å utføre fargekalibrering. Kalibreringsfunksjonen i Easypix har funksjonalitet for å justere lysstyrke, fargetemperatur, gamma og fargerom, i tillegg til at skjermen kan innstilles til Adobe RGB eller sRGB. Easypix 2.0 er kompatibel med modellene Flexscan og Foris. For å kunne bruke programmet må man benyttes Mac OS X 10.3.9 eller nyere, alternativt Windows-versjonene XP, Vista eller Windows 7.
Stora Enso oppnår det beste resultatet på 20 år for første kvartal 2022. Men selv om de igjen har svarte tall på bunnlinjen for sin papirproduksjon, er dette ikke lenger et strategisk fokuspunkt for dem. Der papir utgjorde 70 % av omsetningen i 2006, utgjør det i dag kun 15 %.
Publisert av:Initiativet «Print Against War» oppfordrer trykkerier og formidlere, utgivere, influensere og leverandører til trykkeri- og emballasjeindustrien om å gå sammen for å støtte sine kolleger i Ukraina i denne utrolig vanskelige tiden. Du kan f.eks. legge inn muligheten til frivillige donasjoner i nettbutikken din.
Publisert av:Electronics For Imaging (EFI) lanserer fem nye EFI Fiery digitale grensesnitt (DFE) basert på den nyeste Fiery-plattformen, Fiery FS500 Pro. Konica Minolta vil være den første til å integrere dem med sine produksjonsmaskiner på grunn av deres mangeårige samarbeid med EFI.
Publisert av: