Første Canon/Océ-produkter

PUBLISERT: 11 april 2011
OPPDATERT: 11 april

Nylig ble den første Canon/Océ-løsningen lansert, en ny digitaltrykkmaskin i imagePRESS C7010 VPS-serien. Ifølge produsentene er dette fellesutviklede produktet et bevis på eksisterende forsknings- og utviklingssynergi mellom Canon og Océ.
imagePRESS C7010VPS-serien skal gi kundene unike fordeler med en digitalpresse som kombinerer Canons anerkjente teknologi for digital fargeproduksjon med Océ PRISMAsync produksjonsstyring. Front-end-løsningen og trykkpressen er samlet i et integrert system som gir profesjonelle trykksaksprodusenter utskrifter med offset-kvalitet, i tillegg til at produktiviteten som følge av digitalproduksjonens fleksibilitet, opplagsnivåer og kostnadseffektivitet. Serien består også av en intelligent jobbplanlegger og en mediebasert arbeidsflyt som skal gi mindre nedetid og større planleggingsfrihet.

imagePRESS C7010VPS, imagePRESS C6010VPS og imagePRESS C6010S har alle funksjonene fra imagePRESS C7010VP-plattformen som Canon lanserte på IPEX i 2010. De avanserte teknologiene for trykk- og mediehåndtering og flere medie- og etterbehandlingsvalg byr på større produktivitet og fleksibilitet, noe som nå kompletteres av Océs enestående arbeidsflyt- og fargestyringsløsninger.
Océ PRISMAsync front-end-løsningen sørger for at imagePRESS C7010VPS-serien har stor prosesseringskapasitet, integrert Adobe® RIP, god mediehåndtering og avansert fargestyring. Ifølge pressemeldingen gir dette imponerende RIP-hastigheter og enestående fargekvalitet. Den åpne front-end arbeidsflyttilkoblingen skal bidra til at systemet enkelt kan integreres i standard arbeidsflyt i bransjen.
– Den høye kvaliteten på Canon imagePRESS C7010VPS og den korte tiden vi har brukt på å få produktet på markedet, viser graden av samarbeid som allerede eksisterer mellom Canon og Océ, sier Bjørn Frantsen, Market- & Channel Business Developer for Prof Print i Canon Norge. – Ved å anerkjenne hverandres ekspertise står vi sterkere sammen, og felles innovasjoner som imagePRESS C7010VPS, gjør at vi er enda bedre rustet til å hjelpe kundene med å ta steget til nye forretningsområder og utnytte de mulighetene som finnes.

Siste nytt

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Les videre

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter

Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?
FotoJet-2025-11-12T143615.355-768x512
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri

Den 27. oktober begjærte Kolbotn Trykkeri AS i Sofiemyr konkurs. En drøy uke senere hadde det som var igjen av familietrykkeriet fått ny eier.
Follo-2
Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri