07 Gruppen overtar RMgrafika

PUBLISERT: 20 oktober 2011
OPPDATERT: 21 mars

07 Gruppen har inngått avtale med eieren av designbyrået RMgrafika AS i Moss om overtakelse med virkning fra og med 31. oktober 2011. RMgrafika blir en kreativ avdeling i 07s Østfoldbaserte salgskontor.

RMgrafika AS har gjennomgått store endringer i sitt tjenestespekter siden oppstarten på begynnelsen av 1980-tallet og leverer nå design- og reklameløsninger på høyt nivå. RMgrafika er også i ferd med å opparbeide seg spisskompetanse innen interaksjonsdesign og design for digitale medier.

Ny daglig leder blir Trygve Blix. Han kjenner selskapet godt som tidligere gründer og leder. Den nåværende daglige leder, Erik Sandnes, fortsetter en periode for å sikre en smidig overgang, i følge 07 Gruppen.

Siste nytt

Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Den 12.–13. november 2025 samlet Canon over 200 deltakere fra 35 land i Poing, Tyskland. Årets tema var "Beyond Books: Reinventing Publishing Ecosystems". Forumet, nå i sitt 11. år, har etablert seg som en unik møteplass for forlagsbransjen og deres partnere – fra trykkerier, teknologileverandører og konsulenter.
Future-Book-Forum-2025900x600
Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Hvitt er årets farge i 2026 ifølge Pantone.

En kjølig hvit nyanse som vil fungere som en beroligende hvisking i en kaotisk verden. Slik beskriver Pantone Color Institute "Cloud Dancer", som er Pantones farge for 2026.
Pantone 2026
Hvitt er årets farge i 2026 ifølge Pantone.

Ny innredningsfilm gir eksklusiv skinnfølelse

Coala Interior Film lanserer en ny serie kalt Leather Prestige.
CIF-LEATHER-PRESTIGE-BANNER
Ny innredningsfilm gir eksklusiv skinnfølelse

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Les videre

Aksell Logistikk går mot sterk vekst i 2026

Da Sign&Print besøkte Aksell Logistikk (tidligere Lundeby GF) i Hærland for et år siden, var den grafiske ferdiggjøringen på vei ut til fordel for logistikktjenester. To nye store kunder innen logistikk markerer denne endringen ytterligere.
Helge-2
Aksell Logistikk går mot sterk vekst i 2026

Store papiraktører går sammen for å møte tøffere tider

UPM og Sappi skal etablere et joint venture selskap for produksjon av grafisk papir. Samarbeidet vil samle tolv papirfabrikker og gjøre den hardt pressede industrien mer konkurransedyktig.
Sappi-UPM-900x600
Store papiraktører går sammen for å møte tøffere tider

To store svenske trykkerier blir ett

Konsolideringer i bransjen fortsetter, og de neste i rekken er Eskils Tryckeri og Stema Specialtryck. Fra 2026 vil de slå seg sammen til et felles selskap med en omsetning på omtrent 250 millioner svenske kroner.
Stema-Eskils-webb-1024x683
To store svenske trykkerier blir ett

MAKE!Graphics Stor-Oslo flytter til Kalbakken

I løpet av desember flytter MAKE!Graphics avdeling Stor-Oslo fra Lørenskog til Kalbakken.
Espen_Make_JaHu83_red-cropped-e1664973335280
MAKE!Graphics Stor-Oslo flytter til Kalbakken