Det vi vil snakke om

PUBLISERT: 13 april 2012
OPPDATERT: 13 april

AGI la før påske ut en uhøytidelig spørreundersøkelse om hva leserne ønsker seg mer stoff om. Vi har ikke fått millioner av svar, men de vi har registrert viser en klar tendens. Tre stoffområder peker seg ut; digitaltrykk, bransje/mennesker og etterbehandling/ferdiggjøring.

Vi vil ha dette i bakhodet framover og gjøre det vi kan for å lage vinklinger mot disse områdene. Men vår begrensede kapasitet gjør det umulig å reise land og strand rundt for å snuse opp og innhente informasjon. Derfor ber vi om innspill fra bransjen. Leverandører og produsenter innen digitaltrykk er normalt flinke til å tipse om nyheter, men vi tar gjerne mer. Når det gjelder bransjen og det som der skjer, har jeg en mistanke om at mange tror at deres nyheter er for små og ubetydelige. Det er de slett ikke! Tips oss gjerne.

Innspill til saker trenger ikke å være ferdig formulert for publisering. Det holder å overbringe det viktigste innholdet, resten er vår jobb. Og husk for all del bilder.

Variert nytt i dette nyhetsbrevet, forsøksvis uten for mye Drupa-saker. Det får vi mer enn nok av etter hvert.

 

Lasse Andreassen

Redaktør

Siste nytt

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

Xaar hevder i en pressemelding at Versatex-utskriftslinjen løser utfordringen med å produsere lesbar og rask punktskrift, og tilbyr to dedikerte moduser skreddersydd for ulike produksjonsbehov.
750_versatex-printbar
Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Les videre

Ricoh Norge flytter hovedkontoret

Ricoh Norge åpner sitt nye hovedkontor i Kværnerbyen, hvor 75 ansatte vil være tilknyttet. Kontoret har 28 arbeidsplasser og 6 touchdown-plasser, alle administrert gjennom Ricoh Spaces, en egenutviklet webapplikasjon for bestilling av arbeidsbord, møterom og parkering.
Ricoh-3-kollage
Ricoh Norge flytter hovedkontoret

Satser 100 millioner på nytt etikettrykkeri

I den lille byen Kattarp, en drøy kilometer nord for Helsingborg skjer det noe merkelig. På en idyllisk gård kranset av eple- og pæretrær bygges et helt nytt etikettproduserende selskap fra bunnen av, og det investeres mye penger.
NicEtikett
Satser 100 millioner på nytt etikettrykkeri

Langsom overgang til Kong Charles pengesedler

Det er et veldig godt bilde på betydningen av sedler i det moderne samfunn når Bank of England presenterer de nye sedlene med portrettet av kong Charles den tredje.
britisk-pund
Langsom overgang til Kong Charles pengesedler

Folie for tøffe tak

Hexis har utviklet en folie for virkelig tøffe tak. Den er betydelig tykkere enn de vanlige og har en veldig sterk heftemasse. Tilhørende laminat beskytter slik at trykket ikke blir skadet på for eksempel crossmotorsykler eller arbeidsmaskiner i tøffe miljøer.
2
Folie for tøffe tak