tirsdag 17. mai – uke 20
Metsä Board mottok nylig utmerkelsen ”Partner to Win in Sustainability” av Unilever, en av verdens ledende produsenter av konsumentprodukter. Motivet for utmerkelsen er Metsä Boards utvikling av lett og miljømessig holdbar falsekartong, som bidrar til at Unilevers emballasje nå påvirker miljøet i mindre grad. Den høytidelige overrekkelsen foregikk på Unilevers Partner to Win Supplier Summit i starten av mai.
Pasi Piiparinen og Mika Manninen fra Metsä Board mottar Unilevers utmerkelse ”Partner to Win award for sustainability”
– Vi er svært glade for denne prisen. Den er en anerkjennelse av vårt arbeid for å utvikle kartongprodukster med lav vekt, sier Pasi Piiparinen, sjef for Metsä Boards forretningsområde Paperboard. – Bruken av lettere kartong reduserer en forpaknings karbonavtrykk kraftig. Det globale potensialet for redusert miljøbelastning er enormt, sier Piiparinen.
Stora Enso oppnår det beste resultatet på 20 år for første kvartal 2022. Men selv om de igjen har svarte tall på bunnlinjen for sin papirproduksjon, er dette ikke lenger et strategisk fokuspunkt for dem. Der papir utgjorde 70 % av omsetningen i 2006, utgjør det i dag kun 15 %.
Publisert av:Initiativet «Print Against War» oppfordrer trykkerier og formidlere, utgivere, influensere og leverandører til trykkeri- og emballasjeindustrien om å gå sammen for å støtte sine kolleger i Ukraina i denne utrolig vanskelige tiden. Du kan f.eks. legge inn muligheten til frivillige donasjoner i nettbutikken din.
Publisert av:Electronics For Imaging (EFI) lanserer fem nye EFI Fiery digitale grensesnitt (DFE) basert på den nyeste Fiery-plattformen, Fiery FS500 Pro. Konica Minolta vil være den første til å integrere dem med sine produksjonsmaskiner på grunn av deres mangeårige samarbeid med EFI.
Publisert av: