Norskprodusert lamineringsbord

PUBLISERT: 5 oktober 2012
OPPDATERT: 5 oktober

Ergonomi er viktig for den som arbeider mye med laminering, foliering og tilsvarende av store formater. Det norske selskapet Brødrene Hansen AS i Mysen mente de hadde bedre svar på de ergonomiske utfordringene enn eksisterende løsninger, og startet like godt produksjon av sitt eget bord Rollover.

Jarle Hansen har konstruert bordet, han mener det gir en rekke fordeler. – Et viktig poeng er at vårt bord ikke har en bro over valsen, slik at denne blir lettere å manøvrere, uten at dette går ut over stabiliteten. Samtidig er håndtakene til valsen konstruert slik at man får en god arbeidsstilling og maksimal kraft ut av operatørens bevegelser. Vi har også lagt vekt på at man ikke skal kunne komme borti brytere ved en feiltagelse når man bøyer seg inn over bordet, forteller Jarle Hansen. Han forteller at det er søkt patent for flere av løsningene, og at bordet kan leveres i ulike størrelser tilpasset kunden. Rollover-bordet som ble vist på NG Digitals stand under Sign og Print, ble solgt til Norstamp under messen.
Tekst og foto: Egil Smalberget


Siste nytt

Sara Schumacher, 25 år: Slik kan grafisk bransje tiltrekke seg yngre

Sarah Schumacher hjelper trykkerier med å tiltrekke seg nye generasjoner til trykkeribransjen. Det handler om hvordan bedrifter kommuniserer, styrker kunnskapen om bransjen, men også om å samarbeide mer med opplæringskurs.
Sarah-Schumacher
Sara Schumacher, 25 år: Slik kan grafisk bransje tiltrekke seg yngre

Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

Fujifilm lanserer Revoria XMF PressReady Lite, en arbeidsflytløsning skreddersydd for mindre bedrifter som ønsker å automatisere arbeidsflyten sin.
1280x400_Revoria_XMF_PressReady_Lite_Image_0
Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Flere nye funksjoner i HPs programvare, inkludert en dedikert KI-agent og chatbot for trykkproduksjon, er utformet for å gjøre det enklere for skrivere å automatisere arbeidsflyter.
HP-Nio.-PR-foto
HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Event med Antalis og HP: Maksimér din storformatproduksjon

Sammen med produkteksperter fra HP i Barcelona inviterer Antalis Norge  deg til en heldag om storformat. Lær mer om de nyeste trendene og hvordan du kan oppnå maksimal lønnsomhet ved å selge de riktige applikasjonene.
Christer w
Event med Antalis og HP: Maksimér din storformatproduksjon

Les videre

BK onCode kjøper svenske arifiQ Development

BK onCode AS, et teknologiselskap med base i Trondheim og en del av BK-konsernet, har kjøpt svenske arifiQ Development som er kjent for sitt avanserte kalkyle- og produksjonssystem rettet mot den grafiske bransjen.
BK fasad
BK onCode kjøper svenske arifiQ Development

Durst styrker nærværet i Norden

Durst Group overtar Molanders Sign & Display. Selskapet endrer navn til Durst Nordic og har ansatt en ny administrerende direktør for å erstatte Hans Molander som går av med pensjon.
Img
Durst styrker nærværet i Norden

Landa skjærer kraftig ned

Landa Digital Printing (LDP) er i ferd med å gå gjennom en smertefull effektiviseringsprosess ved å si opp over 100 ansatte av sin arbeidsstyrke på 500, skriver den israelske finansavisen Globes.
Landa_01
Landa skjærer kraftig ned

UPM Raflatac bytter navn

Forretningsområdet og rapporteringssegmentet UPM Raflatac vil bli omdøpt til UPM Adhesive Materials fra og med 12. juni. Det nye navnet på rapporteringssegmentet vil bli brukt fra delårsrapporten for andre kvartal 2025.
raf_tim-kirchen-appointment
UPM Raflatac bytter navn