To som skal på Print 2013

PUBLISERT: 11 januar 2013
OPPDATERT: 11 januar

Print 2013 som skal arrangeres i Stockholm 5.-7. februar kan notere seg for i  500 forhåndspåmeldte. To av disse er Nina Lundgren, avdelingsleder hos selskapet Arkitektkopia i Stockholm, og Markus Guldstrand, produksjonssjef hos Bokforlaget Semic. Hva er de mest nygjerrige på?
– Først og fremst nyheter og et spennende seminarprogram, svarer Nina Lundgren.

Nina arbeider mest med digitaltrykk og expo, og er spesielt interessert i trender og innovative løsninger på disse områdene.
– Akkurat nå er det mye inkjet. Nye skrivere og maskiner ser vi også på andre messer, så for meg er seminarene mest interessante selv om jeg foreløpig ikke har bestemt meg for hvilke seminarer jeg skal være med på. Det er så mye jeg vil lære mer om, sier Nina.
Markus Guldstrand vil gjerne følge med på den tekniske utviklingen, både innenfor programvare, trykkteknologi og etterbehandling. Men på Print 2013 er det Dr Joe Webb som trekker.
– Det snakkes jo mye om web to print. Vi jobber ikke så mye med dette i dag, men føler at dette er noe som kan høre hjemme også i vår forlagsverden, sier han.

– Vi har et stort apparat med bilder til hver bok. I tillegg skal disse bildene ofte brukes på forskjellige måter i ulike kanaler og dette kan bli en komplisert flyt. Jeg vil gjerne se hvordan vi kan bli mer effektive med dette, sier Markus.

Du kan registrere deg gratis på websiden Print 2013

Siste nytt

HBO Grafisk satser videre innen emballasje

I løpet av høsten installerte HBO Grafisk i Haugesund en maskin for bretting og liming av emballasje. En tilbakevendende lokal kunde var avgjørende for investeringen.
Ørjan og Tage-2
HBO Grafisk satser videre innen emballasje

Det er forventet at trykkmarkedet vil vokse – inkjet driver utviklingen

I 2025 var det globale trykkerimarkedet verdt 868 milliarder dollar. Markedet forventes å vokse med en årlig vekstrate på 2,2 prosent frem til 2030 med en total markedsverdi på 969,7 milliarder dollar, ifølge en ny rapport fra Smithers.
FotoJet-2026-01-16T134005.134
Det er forventet at trykkmarkedet vil vokse – inkjet driver utviklingen

Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Tyveri av reklameplakater i for eksempel T-banemiljøer er et vanlig fenomen, ifølge de involverte i en ny reklamekampanje.
pressbild3-1
Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Les videre

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

To nye delmesser får premiere på Fespa i Barcelona

Neste mai arrangeres Fespa. Temaet for messen er "The place for experts", som vil fremheve Fespa som et globalt møtested for ekspertise, forretningsutvikling innen trykking og visuell kommunikasjon. Denne uken ble det presentert to nye delmesser som lanseres i Barcelona.
FotoJet-2025-11-05T132301.202-768x512
To nye delmesser får premiere på Fespa i Barcelona

Samtale om trykkets fremtid i en verden i endring

Hvordan ser fremtiden ut for det trykte budskapet? Canon har bedt fire fremtidsforskere om å svare på det spørsmålet, og konklusjonene deres er samlet i en rapport. På Sign&Print Scandinavia diskuterte Canons Erik Åkenes og trendspeider Nicklas Bergman dette temaet.
Canon-sem-1024x683
Samtale om trykkets fremtid i en verden i endring

Fullt hus da Pack for the Future kom til Norge

Grønt Punkt Norge: – Emballasjebransjen står overfor en bølge av nye krav. Vår jobb er å gjøre veien til gode løsninger enklere.
packforthefuture
Fullt hus da Pack for the Future kom til Norge