Ny sjef for Xerox Norge

PUBLISERT: 15 mars 2013
OPPDATERT: 15 mars

 Jon Dahl overtar som leder av Xerox i Norge etter Jens Petter Ørjansen som har sluttet i selskapet. Dahl begynte i Xerox i 1988, og kommer fra stillingen som salgsdirektør for storkunder.

– Jeg overtar et velutviklet selskap med gode resultater. Jeg fortsetter den kursen som er lagt, med oppmerksomheten rettet mot kundene og deres behov og ønsker, sier Dahl.

Jens Petter Ørjansen (55) har jobbet 32 år i Xerox, de siste 11 som administrerende direktør i Norge og markedsdirektør i Norden. Han har gjennom sine år i sjefsstolen ledet Xerox Norge gjennom flere nødvendige omstillinger og tilpasninger.
Det har vært en flott tid i et innovativt selskap, hvor jeg har fått lov til å bryne meg på mange oppgaver og hatt gleden av å samarbeide med mange dyktige medarbeidere. Jeg gleder meg etter hvert til å ta fatt på nye utfordringer, men vil alltid følge med og holde kontakten med Xerox, sier han.

Siste nytt

Unike prosjekter er drivkraften for Colormaster

Produksjon av en gigantisk melkesjokolade for en TV-produksjon den ene dagen, fotoutskrifter til utstilling den neste og butikkmaterialer den tredje. Hos Oslotrykkeriet Colormaster er ingen dager like.
Colorado 1

Paul Jenkins og adventskalendere nyheter i Packnorth Award 2025

Dørene er nå åpnet for påmeldinger til Nordens største emballasjekonkurranse, Packnorth Award. Vi tar en titt på årets nye kategorier og snakker med britiske ThePackHub-sjef Paul Jenkins, som er det nye internasjonale tilskuddet til juryen. Hvilke trender ser han? Og hvordan vil den nye PPWR-forskriften til EU påvirke bransjen?
Screenshot

Roland DG øker printhastigheten på 3D-objekter markant

Roland DG kunngjør VersaOBJECT LO-640/300-serien, som muliggjør høypresisjons printing direkte på tredimensjonale objekter av nesten alle slag. Dette er printing som ellers gjøres med tampong- eller silketrykk.
versaobject_lo_640_300

Agfa utvider Anapurna Ciervo-familien med mindre modeller

Agfa utvider sin Anapurna Ciervo-familie med den nye Ciervo H2050-modellen.
AnapurnaCiervo_H2050

Les videre

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Omikai Systems kjøpes opp av europeisk leverandør

Omikai Systems leverer skybaserte forretnings- og netthandelssystemer for grafiske designselskaper. Nå kjøpes det svenske selskapet opp av belgiske CERM.
L-R-Jan-Heyse-CEO-at-Cerm-and-Mathias-Erlandsson-CEO-at-Omikai-740x450-1

UPM stenger papirfabrikk i Tyskland

UPM fortsetter å tilpasse sin papirkapasitet til kundenes etterspørsel og planlegger derfor å stenge papirfabrikken i Ettringen, Tyskland permanent.
upm-ettringen

Print.com investerer for sterk internasjonal posisjon

Print.Group, holdingselskapet bak den europeiske printplattformen Print.com, har kjøpt opp trykkeriet Simian. Oppkjøpet inkluderer salgsplattformene Reclameland, Flyerzone og Drukland samt Simians 23.000 kvadratmeter store produksjonsanlegg nær Groningen i Nederland.
MarcoAarnink-WouterHaan-2