Ny Ibis Smart-binder X til avismarkedet og 2-opp A5

PUBLISERT: 27 januar 2014
OPPDATERT: 27 januar
Ibis Smart Binder "X"
Ibis Smart Binder «X»

Ibis har lansert en ny binder-modell, Smart-binder ‘X’, som også er rettet mot avismarkedet.
Løsningen er blitt udvidet, slik at maksimum booklet-format er 18 x 11 inches, hvilket betyr at maskinen kan benyttes til produksjon av A5 “portrett” bøker i 2-opp, eller til produksjon av tabloidavisformater i 1-opp.
Den første maskinen er installert i USA, hvor den benyttes til produksjon av A5 booklets.
Ibis direktør, John Cracknell, sier: – Lanseringen av Smart-Binder ’X* er en viktig milepæl for oss. Systemet er den eneste in-line digitale saddle stitch (rygghefting)-løsningen som finnes på verdensmarkedet, som kan produsere tabloid-produkter med variable data eller A5 booklets 2-opp med en hastighet på 10.000 hefter i timen. Løsningen er også ideell til tabloid-avisproduksjon, som kan kjøres med variabelt sideinnhold og med mulighet for wire-hefting kald limbinding, eller helt uten binding.

Siste nytt

«Uholdbar situasjon» for Manroland

Manroland Sheetfed, som produserer offsetpresser, har innledet en rekonstruksjon. Nå venter omfattende tiltak for å gjøre selskapet lønnsomt.
manroland-building-sign-1-2000x1333-1
«Uholdbar situasjon» for Manroland

Plexiglass er tingen for Plexon

I år er det 30 år siden Nøtterøy-selskapet Plexon startet, da som Kreativ plast. Gjennom alle årene har de spesialisert seg på én ting: produkter i plexiglass.
Nils 2.1
Plexiglass er tingen for Plexon

Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Grafisk Øst arrangerer torsdag 16. april vårseminar på Voksenåsen Hotell i Oslo. Alle medlemmer i Grafisk bransjeforening inviteres til en inspirerende dag med faglig påfyll og nettverksbygging.
Vårseminar 2
Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Antalis satser på 3Ms arkitekturfolie

Antalis ruller nå gradvis ut 3Ms DI-NOC-serie til alle sine europeiske datterselskaper, med start i september 2026.
Antalis-3M_01
Antalis satser på 3Ms arkitekturfolie

Les videre

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter

Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?
FotoJet-2025-11-12T143615.355-768x512
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri

Den 27. oktober begjærte Kolbotn Trykkeri AS i Sofiemyr konkurs. En drøy uke senere hadde det som var igjen av familietrykkeriet fått ny eier.
Follo-2
Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri