Fusjon mellom BrandMaster og Press To Go

PUBLISERT: 12 januar 2015
OPPDATERT: 21 mars
Ola Norrman (til venstre) och Gunnar Larsen
Ola Norrman (til venstre) och Gunnar Larsen

Etablerer ledende aktør i MRM (Marketing Resource Management) i Norden: BrandMaster AS og Press To Go AS er to av de ledende selskapene i det voksende markedet for web-baserte markedsføringsplattformer, også kjent som MRM systemer eller Marketing Resource Management System.

Både BrandMaster AS og Press To Go AS har sin opprinnelse i Norge, men bedriftskunder finnes i en lang rekke land, ikke minst Sverige. Selskapene kunngjorde 5. januar at de går sammen. Sammen har de blitt det ledende MRM selskapet i Norden og vil ta en ledende rolle i den fremtidig konsolidering i industrien.

– Varemerker opplever i dag å måtte være tilgjengelig i flere og flere kanaler mens markedsføring budsjetter reduseres. Dette krever en større grad av automasjon, kontroll og effektivitet. Det er der våre løsninger endres forhold ved å tilby markedsføringsavdelinger større fleksibilitet samtidig som de bidrar til å redusere markedsføringskostnader, sier Gunnar Larsen, administrerende direktør i det nyfusjonerte selskapet.

One Stop Shopping
BrandMaster AS leverer en komplett verktøykasse for bedrifter som ønsker effektivitet og kvalitet i sin markedsføring. Selskapet tilbyr løsninger som forenkler prosessen med å planlegge, tilpase, gjennomføre og måle virkningen av markedsføringsaktiviteter på tvers av flere kanaler. Virksomhetene trenger ikke lenger bekymre seg for hvorvidt enkeltansatte vil ta beslutninger som påvirker bedriftens visuelle identitet, for eksempel ved bildevalg eller tekstbryting i en lokal markedsmelding .
Den felles kundeportefølje til de to selskapene dekker et bredt spekter av store merkene i de nordiske landene.
– Selskapet skal være det naturlige partner for alle organisasjoner som har komplekse
kommunikasjonsprosesser, sier Ola Norrman, Country Manager Sverige.
– Dette kan være store internasjonale organisasjoner med kommunikasjon til mange markeder og på mange språk. Men det kan også være nasjonale organisasjoner hvor partnernettverk eller mange lokale representanter gjør at kommunikasjonsprosessen er komplisert, legger Norrman til.

Den tyngste kompetansen i de nordiske landene
– Med sammenslåingen av BrandMaster AS og Press To Go AS ønsker vi å ta med oss det beste fra begge våre miljøer, sier Gunnar Larsen.
– Begge selskapene har levert tjenester og løsninger som har vært markedsledere i ulike felt. Sammen har vi den tyngste kompetansen i de nordiske landene og en unik mulighet til redusere både kostnader og «Time to market» for våre kunder.

Behov for konsolidering
Det nordiske markedet av MRM leverandører kjennetegnes i dag av en lang rekke nisjeaktører som hver for seg er for små til å håndtere utfordringene som fremtidens MRM leverandører vil møte, heter det i pressemeldingen.
– Ved å samle styrkene fra BrandMaster og Press To Go legger vi grunnlaget for en ny nordisk aktør som kan ta denne rollen, sier Gunnar Larsen.

Siste nytt

PS Press kjøpte Arizona på Fespa – og fikk en fin pris

Mossfirmaet PS Press Reklame hadde travle dager på Fespa i Berlin. De dro hjem med både en ny maskin og en Fespa-pris.
PS Press Canon
PS Press kjøpte Arizona på Fespa – og fikk en fin pris

Antalis tok med seg 32 kunder på HP-tur

HP viste frem flere nye produkter på årets Fespa-messe. Antalis Norge tok med seg et trettitalls norske kunder på en omvisning på standen for å vise frem hva som er nytt.
Antalis tur 3
Antalis tok med seg 32 kunder på HP-tur

Med stor modularitet gir Zünd det som kundene har bruk for

Zünd viste, med bare to maskiner, mulighetene som finnes med deres skjære- og freseutstyr.
Zund-Fespa_02
Med stor modularitet gir Zünd det som kundene har bruk for

Robotfactory med helautomatisk skjæresystem

På FESPA viste Robotfactory frem sitt automatiserte skjæresystem med to ABB-industriroboter i samkjøring med et industrielt Zünd D3-skjærebord.
robot_01
Robotfactory med helautomatisk skjæresystem

Les videre

Efi lanserer kraftig hybridprinter

Efis fokus hos Fespa er den nye hybride flatbed-/rullprinteren Vutek M3h. Det beskrives som et "betydelig steg, fylt med både løfter og det ukjente".
efi-fespa3
Efi lanserer kraftig hybridprinter

Stipend for å reise til Fespa i Berlin

Norsk Grafisk Leverandørforening har et stipendiefond som utdeles til ulike formål som har til hensikt å fremme grafisk bransje. I år får to studenter fra Høyskolen Kristiania muligheten til å besøke Fespa-messen.
Reisestipend Fespa
Stipend for å reise til Fespa i Berlin

Fusjon og flytting for Merkur og Printing

Fra 1. mai 2025 har Merkur Grafisk og Printing AS offisielt slått seg sammen, og møter markedet som én samlet aktør. Om en måneds tid samles de også fysisk i toppmoderne lokaler på Langhus.
Merkur
Fusjon og flytting for Merkur og Printing

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage
Ni tips om hva du kan se på Fespa