På sitt europeiske hovedkontor i Langenhagen, Tyskland, har Konica Minolta bygget opp et DIS, Digital Imaging Square. Det skal fungere som showroom for å vise og understreke foretakets engasjement og interesse for kunder på det profesjonelle og industrielle trykkmarkedet.
Nesten 20 systemer og flere komplette arbeidsflyt står i det 550 kvadratmeter store showrommet. Produksjonsprint på inngangsnivå og storformatproduksjon vises i Light Production-rommet, og i Mid Production Print showcase-rommet kommer Bizhub Press-serien til å stå i fokus.
I Industrial Print-rommet kommer etikettpressen Bizhub Press C71cf og uv-blekkpressen Accuriojet KM-1 B2 til å stå sammen med MGI-produkter.
– Vi er meget glade for å kunne åpne vår nye DIS. Vår ledelsesfilosofi er å skape ny verdi, denne gangen legger vi til nye verdier som industriprintløsninger til vår profesjonelle print-virksomhet. I denne bransjen har vi utviklet et sterkt nærvær i løpet av de siste årene. DIS er et sted som vi deler med våre kunder, som kan teste sine applikasjoner med våre løsninger slik at de kan gjøre sine innovative idéer til virkelighet og skape ny verdi for sine kunder, sier Ikuo Nakagawa, administrerende direktør for Konica Minolta Business Solutions Europa.