Årets siste Sign&Print er ute

PUBLISERT: 1 desember 2016
OPPDATERT: 21 mars

sop530Den norske utgaven av Sign & Print utgis ikke jevnlig lenger, men de av våre abonnenter som har valgt å fortsette abonnementet med den svenske utgaven av bladet vil i disse dager motta årets siste nummer.

I nummer 530, som prydes av en adventskalender, teller vi ikke bare ned til den 24. desember men også til Sign&Print Scandinavia som går av stabelen 7. februar. Her får dere en sniktitt på hvilke foredragsholdere og utstillere som kommer, og alle viktige datoer og tider å holde rede på. Vi intervjuer dessuten både Torbjörn Christell, som skal prate om utstikkende storformat, og Ole Solskin som leder car-wrappingkonkurransen Fespa World Wrapmasters.

Foruten besøk hos en del svenske trykkerier ser vi også litt til utlandet, vi besøkte Viscom-messen i Frankfurt og rapporterer om nyhetene derfra, vi undersøker Heidelbergs nye Push to stop-filosofi i Tyskland og reiste til Sveits og Swissqprint sammen med svenske og norske Fespa.

Utover dette har vi en test av Efi Quantum Lxr 3 og 5, en guide over vekten av substratet ved storformattrykk, en nærmere titt på Intecs nye etikettprinter hos Master Office og Xeikons flaggskip på emballasjesiden.

Les videre

Danish Label Coating lukker – men står klar med en løsning til kundene

28. februar er det slutt. Danish Label Coating legger ned etter mer enn 30 år i bransjen.
Men de etterlater ingen "på perrongen" som eieren, Jørgen Clemmensen uttrykker det. De har en løsning klar for kundene.
DLC_01

CopyCat tilbake som offisiell leverandør

Norges Friidrettsforbund (NFIF) har inngått et spennende samarbeid med CopyCat som offisiell leverandør av markedsmateriell.
ai-generated-8701393_1280

Ricoh Norge flytter hovedkontoret

Ricoh Norge åpner sitt nye hovedkontor i Kværnerbyen, hvor 75 ansatte vil være tilknyttet. Kontoret har 28 arbeidsplasser og 6 touchdown-plasser, alle administrert gjennom Ricoh Spaces, en egenutviklet webapplikasjon for bestilling av arbeidsbord, møterom og parkering.
Ricoh-3-kollage

Scandraft etablerer lager i Drøbak

Materialleverandøren Scandraft har nylig åpnet ett nytt lager i Drøbak. Dette skal styrke servicenivået til de norske kundene, med ambisjonen om å bli Norges ledende leverandør av grafiske materialer.
Media

Siste nytt

«DTF har vært en suksess for oss»

Tekstiltrykk med DTF (direct-to-film) er hett. Det vet Stein Raaness, som har solgt mer enn 40 DTF-printere fra Sublistar de siste årene.
Raaness

Flere spennende nyheter på Packnorth Award 2025

Nå er Packnorth Award 2025 åpnet. Siden 1. februar kan bidrag sendes inn til Nordens største emballasjekonkurranse. I år har konkurransen flere nyheter i form av nye kategorier og internasjonal deltakelse i juryen.
Pris-1024x683

Fjerde generasjon skybasert forretningssystem

Familiebedriften Simutek utvikler og selger forretningssystemet GKS i Norge og Sverige. Den siste versjonen av GKS vises under Sign, Print & Promotion.
Alexandra

Nå håper Roland DG på å gjøre seg hørt i high end-segmentet

Roland DG ønsker å ta pole position med sin nye storformatprinter. Det var budskapet da de presenterte sin nye høyvolumsprinter på Monza Formel 1-banen i Milano. Spørsmålet er om den nye maskinen med helt nytt rødt blekk er en vinner når det kommer til å konkurrere med konkurrerende grafiske hurtigkjørere.
roland-dg_9222