NIZE equipment med unik tapetprinter

PUBLISERT: 28 mai 2018
OPPDATERT: 28 mai
Materialet blir digitalprintet og preget samtidig, hvilket gir noen helt unike resultater.

NIZE equipment har nettopp blitt nordisk forhandler av Dimense tapetprintere. Firmaet bak Dimense er den innovative produsenten av tapetmateriale fra Lithauen, Veika. Dimense har distributører i 8 hovedmarkeder i Europa og altså nå også i Norden.

Banebrytende teknologi
Med teknologien er Dimense pioner når det gjelder det å kunne printe unike mønstre og pregninger, samtidig med at materialet printes digitalt. Det er ingen begrensninger, når det kommer til printformater og mønstre. Pregningen og printmotivet kan ha sammenheng eller være fullstendig annerledes, og det er ingen krav om at mønstret skal gjentas. Det avhenger helt av designerens kreativitet.

– Vi er virkelig spente på å komme på det nordiske markedet med denne tapetprinteren, sier Lars Nikolajsen fra NIZE equipment. – Vi oppdaget den nærmest ved et tilfelle, og ble tiltrukket av den unike printmetode. Vårt nye agentur lever opp til de krav vi har om high-end utstyr backet opp av en profesjonell produsent, så vi gleder oss til å komme i gang, avslutter Nikolajsen.

DIMENSOR S printeren benytter Veikas eget lateksblekk og tapetmaterialer, hvilket sikrer at printeren arbeider stabilt, ettersom det er utviklet spesielt til denne type print.

På FESPA vant Dimense en EDP-pris i kategorien wallpaper solution. Den tekniske komitéen konstaterte: «Det er verdens første printer som effektivt printer digitalt og preger samtidig».

Les videre

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh tar hovedrollen hos Marabu

Marabu Scandinavia innledet et samarbeid med Mutoh i høst for å selge deres storformatprintere og skjæreplottere. Derfor er det også Mutohs maskiner som står i rampelyset under Sign, Print & Promotion.
Marabu_Victor

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter

Siste nytt

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

Brectus – hvor femårsplaner virker

Brectus i Moss har de siste par årene blitt mer produksjonsbedrift. Det betyr kortere leveringstid og større pågang fra forhandlerkunder innen media og reklame. Bedriften har også en god posisjon som leverandør til grafiske virksomheter.
Heidi-Hoen-Brectus

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683