Mimaki gjør det lettere å være kreativ

PUBLISERT: 14 mars 2019
OPPDATERT: 14 mars

Mimaki Europe, som produserer inkjetprintere og skjæreløsninger, har annonsert at de er klar med en helt ny designsoftware, Simple POP, som kommer på markedet i april.

Simple POP er utviklet for å øke kreativiteten innenfor butikkinnredning. Så enkelt at detaljhandelsbutikkene selv kan produsere, hvis de har en printer stående, kun ved å benytte ferdige maler.

Der er et bredt spekter reklamematerialer, som detaljbransjen ofte bruker, som f.eks. vindusskilt, plakater, POP-annonser og klistremerker.

Simple POP-programmet gjør det mulig å meget enkelt selv produsere disse løsningene. Og samtidig er løsningen fleksibel og kvaliteten sikres blant annet gjennom maler med forhåndsinnstilte skjæredata, som gir muligheten til automatisk printing og skjæring ved hjelp av Simple POP kombinert med Mimaki-serien UCJV150 og UCJV300 av UV- inkjetprintere med skjærefunksjoner.

Simpe POP programvaren er kompatibel med Mimakis serier UCJV150 og UCJV300.

– Den helt nye Simple POP gjør det mulig for detaljhandlere å produsere markedsføringsmateriell internt. Det øker fleksibiliteten og gir en rask produksjonstid, sier Senior Marketing Manager for EMEA Danna Drion.

Siste nytt

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Les videre

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Tre år etter lanseringen blir Heidelbergs skybaserte kundeportal i økende grad det digitale kontrollsenteret for ende-til-ende-produksjon i trykkerier. Totalt bruker mer enn 7000 personer i over 3000 trykkerier over hele verden plattformen til å effektivisere prosesser ved å digitalisere og automatisere dem.
Heidelberg-Cloud
Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Byen Lienz, eller "Dolomittenes perle" i Tyrol i Østerrike, er også kjent som solens by. Solen skinner visstnok veldig ofte over byen, og det gjorde den da Sign&Print dro dit for å være vitne til premieren på Dursts nye digitale presse P5 SMP, en storformatpresse, et 16 meter langt beist som retter seg mot utstillingsmateriell og bølgepapp. Den skal sees på som et alternativ til UV-presser med én gjennomgang.
Maskinenx
Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Hvilken type folie passer for et visst innredningsoppdrag? Cover Styl har utviklet et KI-verktøy som skal gjøre den designbeslutningen lettere.
kitchen_cover_styl_adhesive_covering_77d024f5b3-1
Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy