Luth Gruppen: Planlegger stand med CAD

PUBLISERT: 23 september 2021
OPPDATERT: 23 september
Nå er messeplanleggingen i full gang hos Luth Gruppen.

Snart er det Sign, Print & Promotion messe. Hos Luth Gruppen har de bygget opp sin stand i et CAD-program og tester å flytte rundt maskinene så alt blir best mulig. Epsons siste modeller og det nyeste Summa skjærebordet er blant de tingene som skal lokke besøkerne.

Produktansvarlig Skilt & Dekor Jeppe Broch Nielsen hos Luth Gruppen ramser opp maskiner og medier de har tenkt å plassere ut på standen. –På messen bringer vi det meste av utstyr vi kan representere av printere fra blant annet Epson SureColor SC-S80600 Eco-solvent rullprinter med ekstremt stort fargerom.

Med et CAD program flyttes maskinene rundt om på standen virtuelt.

–Så har vi med en Epson SureColor SC-R5000 Resin rullprinter (også kalt Latex) med nøyaktig fremtrekk og presise farger. På tekstilsiden tar vi med oss en Epson SureColor SC-F2100 Direct to Garment printer. Den printer på t-skjorter med CMYK farger og hvitt blekk. Her håper vi å vise et nytt funksjonsområde som gjør printeren enda mer anvendelig enn den allerede er. Så er det en Epson SureColor SC-F500 sublimasjonsprinter i 610 mm bredde for utskrifter til tekstiler, kopper, plater, med mer. Vi viser iSpray – en ny bestrykningsmaskin for Direct to Garment printing, samt Sefa Rotex Pro varmepresse for generelle applikasjoner.

–Vi viser også et godt utvalg av Summa skjæreløsninger, deriblant Summa S One – den nyeste skjæreplottermodellen deres, Summa S2 Class – den mest produktive modellen, med OPOS CAM kameraavlesning av registermerker og oppruller. Så er det Summa F1612 flatbed skjærebord med mange ulike verktøy, deriblant fres og oscillerende verktøy.

–Så har vi med oss diverse printmedia i alle ulike kvaliteter, for storformat bruk fra Grafityp Selfadhesive Products. Wrappingfolier fra Grafityp og deres nye Omega-Skinz samarbeid, hvilket kommer til å bringe en helt ny dimensjon til helfoliering!

–Når det gjelder programvare vil jeg trekke frem Summa Twin Workflow – vi viser hvordan Summa løsningene kan frigjøre kapasitet og utnytte maskinene til sitt fulle, slik at store oppdrag kan løses på en raskere og mer effektiv måte. Vi har også med oss RIP programvarene fra Caldera, Onyx og Ergosoft.

Du treffer Luth Gruppen på stand A50 på Sign Print & Promotion som foregår på X Meeting Point, Hellerudsletta utenfor Oslo 20. og 21. oktober. Gratis påmelding på sipp.no.

Siste nytt

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

Xaar hevder i en pressemelding at Versatex-utskriftslinjen løser utfordringen med å produsere lesbar og rask punktskrift, og tilbyr to dedikerte moduser skreddersydd for ulike produksjonsbehov.
750_versatex-printbar
Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Les videre

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Bedre metning for DTG/DTF

Sterkere metning loves i DTF/DTG-utskrifter med den nye Digital Factory 12 fra Fiery.
caps
Bedre metning for DTG/DTF

Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Den 12.–13. november 2025 samlet Canon over 200 deltakere fra 35 land i Poing, Tyskland. Årets tema var "Beyond Books: Reinventing Publishing Ecosystems". Forumet, nå i sitt 11. år, har etablert seg som en unik møteplass for forlagsbransjen og deres partnere – fra trykkerier, teknologileverandører og konsulenter.
Future-Book-Forum-2025900x600
Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen