Sju meter stor bokstav

PUBLISERT: 5 januar 2022
OPPDATERT: 5 januar

En sju meter stor bakbelyst C, for City Lade i Trondheim. Det var hva bestillingen fra Svenil Skilt AS i Heimdal lød på.

Produksjonen av lysskiltet ble gjort av morselskapet til EyeCatcher lysreklame AS, Signtronic AB i Jönköping, som nå produserer disse lysskiltene med dukfront. Da skiltet kun skulle festes i få punkter som skulle treffe en underliggende konstruksjon bak glassfasaden var det millimeterpresisjon i alle ledd.


Selve C-en ble produsert i 8 seksjoner og uten noen holdepunkter i utgangspunktet var det et monteringsoppdrag utført av Midt-Norsk Montasje AS det sto respekt av, men for å få montert duken trengte de eksperthjelp av Rune Hansen hos EyeCatcher lysreklame AS.
Skiltet kom opp som avtalt til nyåpningen av senteret i oktober og alle parter var meget godt fornøyd med gjennomføringen av prosjektet.

Slik ble det da jobben var ferdigstilt.

Les videre

Skilter som skiller seg ut

RD Signs er et litauisk selskap som spesialiserer seg på skilt og visuelle kommunikasjonsløsninger, skreddersydde for et globalt marked. På Sign, Print & Promotion håper de å finne partnere i Norge.
RD kollage 2

Et nasjonalt nettverk med lokal produksjon

Fra Alta i nord til Kristiansand i sør. Skiltgruppen ble stiftet i 2013, og består i dag av 13 medlemsbedrifter som alle er produsenter av skilt og dekor. På Sign, Print & Promotion håper de å finne nye medlemmer.
Skiltgruppen w

Høye forventninger til Epsons lave fargesublimeringsprintere

Epson lanserer to nye og lavere 64-tommers fargesublimeringsskrivere. Modellene kan konfigureres med oransje og fiolett blekk for virkelig fargerike utskrifter.
epson1

18 tips til hva du kan se på Drupa

Vår reporter var på plass på forhåndspresentasjonen av en del av utstillerne på årets Drupa, og fikk notert seg en del av det som blir å se og teste på de forskjellige standene.
Kollage 18 tips

Siste nytt

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

Brectus – hvor femårsplaner virker

Brectus i Moss har de siste par årene blitt mer produksjonsbedrift. Det betyr kortere leveringstid og større pågang fra forhandlerkunder innen media og reklame. Bedriften har også en god posisjon som leverandør til grafiske virksomheter.
Heidi-Hoen-Brectus

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683