FESPA dykker ned i personalisering

PUBLISERT: 14 desember 2022
OPPDATERT: 9 januar
Foto: Roger Stormo

FESPA Expo returnerer til Messe München i mai 2023, med en misjon om å dele ‘New Perspectives’ med de profesjonelle skilte- og printleverandørene som legger frem sine strategier for fremtiden.

– Å hjelpe vårt globale fellesskap med å bygge lønnsomme, bærekraftige selskaper er kjernen i FESPAs oppdrag, sier leder av FESPA Global Print Expo, Michael Ryan.

– Bedriftene som har kommet gjennom pandemien har allerede lært viktigheten av smidighet og fleksibilitet. Nå står de overfor et nytt sett med utfordringer og trenger å utforske ulike muligheter for lønnsom vekst. Derfor lanserer vi vår eventkampanje for 2023 med «Nye perspektiver». Vi inviterer trykkerier og skiltmakere til å komme med et åpent sinn, klare til å se på problemene fra ulike vinkler og utfordre etablerte oppfatninger for å frigjøre vekstmuligheter.

FESPA Global Print Expo og European Sign Expo 2023 vil tilby besøkende et vell av produktinnovasjoner innen digital-, skjerm- og tekstiltrykk og skilting. Mer enn 330 utstillere har allerede inngått kontrakt med messen. Messen arrangeres 23.-26. mai 2023 på Messe München i Sør-Tyskland.

Ny begivenhet: Personaliseringsopplevelse

I tråd med dette fokuset på innovativ tenkning, lanserer FESPA en helt ny personaliseringsopplevelse som skal kjøre sammen med FESPA Global Print Expo. Denne unike begivenheten, som ligger i hjertet av messen, vil sentrere rundt et utstillingsområde som er åpent for alle besøkende på FESPA Global Print Expo og European Sign Expo, og tilbyr en opplevelsesrik utstilling av personaliseringsprodukter og -løsninger.

En flerdagers Personalization Experience-konferanse vil inkludere individuelle innholdsstrømmer dedikert til personlig lojalitetsmarkedsføring, sportsklær og motetilpasning, skreddersydd interiør og personlig innpakning, med mer enn 50 forskjellige foredragsholdere.

Hele opplevelsen er først og fremst designet for merkevareeiere, forhandlere, markedsførere, byråer og medlems- og lojalitetsorganisasjoner som ønsker å forbedre eller differensiere tilbudene sine med personalisering og tilpasning. Trykkerier og skiltmakere som ønsker å sette personalisering i sentrum av tjenestetilbudet vil også få verdifull praktisk kunnskap og innsikt.

Duncan MacOwan, FESPAs sjef for markedsføring og arrangementer forklarer:

– Personalisering har vært et hett tema i noen tid. Fremtidstenkende print- og skiltbedrifter har sett muligheten for individualisering som fulgte med overgangen til digital produksjon, selv om mange ennå ikke har utnyttet det fullt ut. Nå har vi nådd et vendepunkt hvor den kreative og tekniske evnen matches av en utbredt og umiddelbar etterspørsel.

Han legger til:

– Forbrukere overalt vil ha opplevelser som er personlige. Merker som omfavner personalisering skjerper deres konkurransefortrinn, skaper verdi og øker markedsandeler. Med lanseringen av Personalization Experience ønsker vi å hjelpe deltakerne til å forstå den kommersielle verdien av personalisering ved å høre om ekte forretningstilfeller og se sanntids personalisering i aksjon. Ved å avmystifisere personalisering og demonstrere hva som er mulig, kan vi gjøre lyse ideer til lønnsom virkelighet.

Printet interiør blir også personlig

FESPAs populære Printers-interiørutstilling vil nå bli innlemmet i Personalization Experience, og vise frem en rekke individualiserte rom kuratert av FESPA Textile Ambassador Debbie McKeegan. Deltakerne vil få muligheten til å gå gjennom prosessen med å definere, bestille og samle inn personlige produkter fra deltakende sponsorer i utstillingen.

Søkelys på bærekraft

Sustainability Spotlight-utstillingen kommer tilbake for andre år, og gir igjen besøkende en sjanse til å lære mer om hvordan de kan forbedre miljøinnsatsen og dokumentasjonen for å møte den økende etterspørselen etter bærekraft.

World Wrap Masters

World Wrap Masters kommer også tilbake, og gir besøkende muligheten til å se europeiske bilpakkere konkurrere om tittelen World Wrap Master Europe 2023, etterfulgt av show-down av de syv regionale konkurransevinnerne i World Wrap Masters-finalen. I tillegg vil arrangementet inneholde live demonstrasjoner fra bransjeeksperter.

På kvelden torsdag 25. mai arrangerer FESPA igjen en fest på Pasha Night Club i hjertet av München. Mer informasjon om arrangementet og billetter kommer vi tilbake til når det foreligger.

Les videre

HID 2025: Innovasjoner i etterbehandlingsleddet

Ettersom trykkpresser produserer raskere og raskere, stilles det også høyere krav til effektiv etterbehandling. Vi har sett nærmere på noen utstillere som spesialiserer seg på akkurat dette området.
Kollage-efterbeh-768x512

HID 2025: Verdenspremiere av inlineløsning for Canon iX

Under Hunkeler Innovation Days viste Horizon og Canon et samarbeid for første gang angående en integrert løsning, med Horizons brosjyrelinje for Canons arkmatede høyhastighetspresse varioPRINT iX3200.
Horizon-Jack-Naresh-1024x683

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Alt for messen på en stand

Messeprodukter het tidligere Smarttelt og skiftet navn etter å ha utvidet sortimentet med produkter for messestand. På Sign, Print & Promotion viser de litt av hva de kan tilby.
Messeprod 3

Siste nytt

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

Brectus – hvor femårsplaner virker

Brectus i Moss har de siste par årene blitt mer produksjonsbedrift. Det betyr kortere leveringstid og større pågang fra forhandlerkunder innen media og reklame. Bedriften har også en god posisjon som leverandør til grafiske virksomheter.
Heidi-Hoen-Brectus

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683