Nye muligheter når Fespa vender tilbake til Amsterdam

PUBLISERT: 30 oktober 2023
OPPDATERT: 30 oktober
Fespa har tidligere vært arrangert i Amsterdam i 2006, 2009, 2016 og 2021. Pressebilde

Så sent som i oktober 2021 ble Fespa Global Print Expo avholdt i Amsterdam. Denne våren gjør messen comeback i byen og på RAI Messesenter.

Neste år arrangeres Fespa Global Print Expo, European Sign Expo og Personalization Experience 19.–22. mars 2024, betimelig nok litt tidligere på våren enn i år fordi Drupa arrangeres i månedsskiftet mai-juni. Parallelt med de tre messene arrangeres det også et spesielt arrangement med fokus på sportsklær, kalt Sportswear Pro.

Blant utstillerne som har booket stand så langt er kjente navn som Agfa, Antalis, D.gen, Kongsberg, Mimaki, Orafol og Swissqprint.

Nye muligheter i sikte

Det overordnede temaet er «Muligheter», det vil si mulighetene med trykk, skiltmakeri, personalisering og produksjon av sports- og fritidsklær.

– I år introduserer vi et sett med nye slagord som representerer en naturlig progresjon fra 2023-arrangementene der vi oppfordret besøkende til å oppdage «nye perspektiver». Slagord for Fespa 2024 er «Opportunities, Uncovered» for Fespa Global Print Expo; «Opportunities, Illuminated» for European Sign Expo; «Opportunities, Created» for Sportswear Pro og «Opportunities, Reimagined» for personaliseringsopplevelse. Det fremhever hvordan det alltid er noe nytt å lære og hvordan sektorene våre besøkende er aktive i ofte er bredere enn de selv er klar over, sier Michael Ryan, direktør for Fespa Global Print Expo i en pressemelding.

Lær noe nytt

Arrangementet 2024 vil, akkurat som før, være vertskap for et konferanseprogram for både å utvide perspektiver og lære de besøkende noe nytt. I forbindelse med Personalization Experience vil ulike temaer bli diskutert, som hvordan personalisering kan brukes for å nå en bredere kundebase, bruk av AI (kunstig intelligens) på dette området, og muligheter med sports- og fritidsklær i form av sirkulær design.

Det vil også være et «Personalise Make Wear»-arrangement for å vise eksempler på spesialdesignede sportsklær. Det er også mulighet for å bli med en ekspert på en guidet produksjonstur, fra a til å, for å se de siste innovasjonene innen sportsklær og sportsrelaterte varer.

En verdensmester vil bli kåret

Bærekraftsarenaen «Sustainability Spotlight» kommer tilbake i 2024 slik at besøkende kan lære mer om bærekraftige materialer og alternativer og hvordan de kan redusere sitt klimafotavtrykk.

Endelig kommer også World Wrap Masters-konkurransen tilbake. De to første dagene vil deltakerne kjempe om tittelen Europamester etterfulgt av en World Wrap Masters 2024-finale hvor en verdensmester vil bli kåret. I tillegg blir det livedemoer med folieringseksperter.

Siste nytt

Sara Schumacher, 25 år: Slik kan grafisk bransje tiltrekke seg yngre

Sarah Schumacher hjelper trykkerier med å tiltrekke seg nye generasjoner til trykkeribransjen. Det handler om hvordan bedrifter kommuniserer, styrker kunnskapen om bransjen, men også om å samarbeide mer med opplæringskurs.
Sarah-Schumacher
Sara Schumacher, 25 år: Slik kan grafisk bransje tiltrekke seg yngre

Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

Fujifilm lanserer Revoria XMF PressReady Lite, en arbeidsflytløsning skreddersydd for mindre bedrifter som ønsker å automatisere arbeidsflyten sin.
1280x400_Revoria_XMF_PressReady_Lite_Image_0
Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Flere nye funksjoner i HPs programvare, inkludert en dedikert KI-agent og chatbot for trykkproduksjon, er utformet for å gjøre det enklere for skrivere å automatisere arbeidsflyter.
HP-Nio.-PR-foto
HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Event med Antalis og HP: Maksimér din storformatproduksjon

Sammen med produkteksperter fra HP i Barcelona inviterer Antalis Norge  deg til en heldag om storformat. Lær mer om de nyeste trendene og hvordan du kan oppnå maksimal lønnsomhet ved å selge de riktige applikasjonene.
Christer w
Event med Antalis og HP: Maksimér din storformatproduksjon

Les videre

HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Flere nye funksjoner i HPs programvare, inkludert en dedikert KI-agent og chatbot for trykkproduksjon, er utformet for å gjøre det enklere for skrivere å automatisere arbeidsflyter.
HP-Nio.-PR-foto
HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

SwissQprint, Elitron, DCS og Mutoh har alle en ting til felles

Om det var tilfeldig at de alle var i samme hall på FESPA er uklart, men for Lars Nikolajsen fra NIZE equipment var det ren nytelse. Han representerer dem alle i Norden.
Elitron
SwissQprint, Elitron, DCS og Mutoh har alle en ting til felles

Flatbeds-skjærebord skal bli en game changer for Summa

Summas nye markedssjef, Lieven Bertier, har et klart mål: Summas rykte som markedsleder innen skjæreplottere skal også spres til flatbed-skjæremaskiner.
summa_01
Flatbeds-skjærebord skal bli en game changer for Summa

Durst satser på egen flatbed når Vanguard fases ut

På årets Fespa bød Durst Group på fire premierer, ikke minst den nye flatbed-modellen P5 X, som blir selskapets sterke kort i Europa når salget av Vanguard opphører.
Durst-Christian-1024x683
Durst satser på egen flatbed når Vanguard fases ut