Ricoh lanserer verdens første B2 inkjet-printer i sitt slag

Foto: Pressebilde
PUBLISERT: 1 november 2023
OPPDATERT: 1 november

Ricoh kunngjør nå tilgjengeligheten av deres ProTM Z75. Den første B2 dupleks inkjetpressen med vannbaserte farger.

I følge Ricoh har den i betatesten vist sin evne til å tilby en klar vei fra offset til digital – med stor effektivitet, produksjonsfleksibilitet og utvidede applikasjonsmuligheter.

Printeren vil være offisielt tilgjengelig for bestillinger i EMEA fra november 2023. Med mulighet for umiddelbar levering forventes det stor interesse på tvers av internasjonale markeder.

Vellykket betatest

I juni 2022 gikk Heeter Printing – et amerikansk fullserviceselskap – sammen med Ricoh for å fungere som den offisielle betatesteren for den nye B2-inkjetmaskinen.

Kirk Schlecker, president, Heeter Printing uttaler i denne forbindelse:

– Pro Z75 er som et multiverktøy for våre operasjoner. Den kombinerer bildekvalitet, effektivitet, stort format, underlagsfleksibilitet og økonomi, som sammen lar oss si «ja» til flere jobber og levere en bedre opplevelse for kundene våre. Med støtten som Ricoh gir og deres forpliktelse til å stå bak produktene deres, har Pro Z75 vært en overbevisende opplevelse og, vil jeg påstå, et interessant produkt for enhver trykksaksleverandør.

Ricoh Pro Z75 tilbyr utskriftshastigheter på opptil 4500 ark per time (SPH) for rett utskrift eller 2250 SPH for tosidig. Piezo-skrivehoder i rustfritt stål gir en oppløsning på 1200 dpi ved alle hastigheter med firefarget (CMYK) pigmentbasert blekk, mens det proprietære tørkesystemet sikrer høy kvalitet, klar for umiddelbar etterbehandling. Ricoh Pro Z75 utvider også underlagsfleksibiliteten ved å håndtere både ubestrøket, inkjetbehandlet og offsetbelagt media på opptil 400 g/m2 med en maksimal arkstørrelse på 585 mm x 750 mm.

Maskinen er bygget i kraftig offset-lignende kvalitet med avanserte, holdbare skrivehoder designet for å maksimere maskinens oppetid. Ricoh har lagt stor vekt på detaljer, fra den luftassisterte arkfremføringen som minimerer problemer med mating og papirtransport, til den høykapasitets konfigurerbare stackeren som leverer nøyaktig papirstabling og effektiviserer hele jobbprosessen.

En «game-changer»

Jan Brændholt, Product Business manager fra Ricoh Danmark, sier:

– Ricoh Pro Z75 er en sann «Game-changer» for trykkeribransjen. Med den er vi klare til å revolusjonere printindustrien.

– Den er designet for trykkerier som håndterer store mengder jobber som krever pålitelig oppetid og betydelig gjennomstrømning. Det støttes også av Ricohs program for profesjonelle tjenester. Kunder vil ha tilgang til klassens beste arbeidsflyt- og automatiseringsløsninger, som Richos TotalFlow BatchBuilder og deres Supervisor, pluss EDGE-konsulenttjenesten for forretningsutvikling og komplette markedsføringsløsninger som MarcomCentral, for å maksimere avkastningen på investeringen og forretningsverdien.

– Så hvis du er en printleverandør som ønsker å være i forkant av den digitale tidsalderen, er Ricoh Pro Z75 svaret ditt. Med Ricohs forpliktelse til å støtte våre produkter og arbeidsflytløsninger, vil du kunne møte den økende etterspørselen etter datadrevet kommunikasjon og levere førsteklasses resultater til kundene dine, avslutter Brændholt.

Les videre

Agfa tilføyer en ny og mindre storformatprinter til Anapurna Ciervo-serien

Anapurna Ciervo H2500 komplementerer den større Anapurna Ciervo H3200, lansert i fjor, og gir den samme eksepsjonelle allsidigheten og ytelsen i et mer kompakt format.
Anapurna-Ciervo-H2500_

Nå håper Roland DG på å gjøre seg hørt i high end-segmentet

Roland DG ønsker å ta pole position med sin nye storformatprinter. Det var budskapet da de presenterte sin nye høyvolumsprinter på Monza Formel 1-banen i Milano. Spørsmålet er om den nye maskinen med helt nytt rødt blekk er en vinner når det kommer til å konkurrere med konkurrerende grafiske hurtigkjørere.
roland-dg_9222

Kodak viser verdens hurtigste inkjetpresse

For første gang vil Kodak vise frem verdens raskeste rullbaserte 4-farge inkjetpresse i Europa. Dette vil finne sted på Hunkeler Innovation Days 2025, som arrangeres i Luzern fra 24.–27. februar.
kodak-prosper-7000-turbo

Epson lanserer sin første rullmatede DTF

Epson introduserer sin første rullmatede direkte-til-film-printer. SC-G6000 er den første i en ny serie DTG- og DTF-printere fra leverandøren.
epson-surecolor-g6000-1-mid-web

Siste nytt

Canon slår på stortromma på Hunkeler Innovation Days

Under temaet "The Power to Move" vil Canon vise frem hvordan digitalprint kan bringe mennesker og bedrifter fremover, og hvordan vellykkede merkevarer og trykkerier utnytter Canons teknologier, tjenester og støtte.
canon_prostream_3000_01

Gop ønsker å inspirere kunder til å tenke mer sirkulært

Gop har levert plast-, papir- og aluminiumsplater fra ledende varemerker siden 1968. På Sign, Print & Promotion viser de eksempler på platematerialer, men også resirkuleringskonseptet go Circular.
SimenHolm webb

DTF-printere for alle behov og smaker

Vizuell er en leverandør av utstyr og forbruksvarer til trykkeribransjen, med administrasjon og lager i Norge. Firmaet ble etablert i 1997. Til Sign, Print & Promotion tar de med seg blant annet den nyeste DTF-teknologien fra Azon.
Azon Primo Plus & shaker

Agfa tilføyer en ny og mindre storformatprinter til Anapurna Ciervo-serien

Anapurna Ciervo H2500 komplementerer den større Anapurna Ciervo H3200, lansert i fjor, og gir den samme eksepsjonelle allsidigheten og ytelsen i et mer kompakt format.
Anapurna-Ciervo-H2500_