
Epson introduserer sin første rullmatede direkte-til-film-printer. SC-G6000 er den første i en ny serie DTG- og DTF-printere fra leverandøren.
Epsons nye G-serie-printere beskrives som et betydelig fremskritt innen tekstilprinting, noe som gjør det mulig å lage overføringstrykk av høy kvalitet på en lang rekke stoffer.
Den nye DTF-printeren er rullbasert og bruker Epsons inkjetteknologi med CMYK pluss hvitt blekk. Utskriftsbredden er 900 millimeter. Maskinen selges av autoriserte forhandlere.
Printer direkte på film

«Som den første i Epsons G-serie direkte-til-film-printerserie, demonstrerer SC-G6000 vår urokkelige forpliktelse til pålitelighet, brukervennlighet og produktivitet. Den kombinerer velprøvd teknologi med brukervennlige funksjoner som gir enestående resultater og forenkler operasjonelle prosesser. Denne printeren er en perfekt løsning for bedrifter som ønsker å utvide sine tekstilprintmuligheter med minimal kompleksitet, sier Grant Cooke, Epson Europes avdeling for kommersielle og industrielle printere.
Maskinen kan installeres med tilbehør som pulverristeenheter, herdeløsninger og andre forbruksvarer.
Smart rengjøring
Ifølge Epson skiller SC-G6000 seg ut fra konkurrentene fordi den eliminerer behovet for regelmessig manuelt vedlikehold takket være et automatisk stoffrengjøringssystem.
Tradisjonelle systemer er ofte avhengige av en nal som krever manuell rengjøring, mens Epsons DTF-skriver krever minimalt med vedlikehold ettersom den har et sirkulasjonssystem for hvitt blekk som sikrer kontinuerlig produksjon ved å forhindre tilstopping og sedimentering.
Ifølge produsenten inkluderer fordelene med den nye maskinen levende og nøyaktige utskrifter med slående, detaljert grafikk. Den er allsidig og fungerer godt på en rekke stoffer.
Svar på etterspørsel
Epson skriver at utviklingen av maskinen er et direkte svar på markedets etterspørsel ettersom trykk på plagg blir stadig mer populært sammenlignet med konvensjonelle teknikker som DTG, varmeoverføring og silketrykk. Den nye skriveren utfyller Epsons nåværende DTG- og DTFilm-hybridløsninger som er tilgjengelige med SC-F1000, SC-F2200 og SC-F3000.
Skrivermekanikken, PrecisionCore-skrivehodet, blekksystemet og bildeprosessoren er basert på de aller siste eksisterende og velprøvde Epson-teknologiene. Printeren er integrert med Epsons Edge Print Pro-programvare.