20.000 dupleks B1-ark i timen med inkjet

Foto: Pressebilde
PUBLISERT: 17 februar 2025
OPPDATERT: 17 februar
PageWide Web Press T500M HD. Pressefoto.

HP lanserer to nye rull-til-rull inkjetpresser. PageWide Press T4250 HDR og PageWide Web Press T500M HD som vil øke trykkerienes muligheter for vekst i høyvolumsproduksjon.

Ifølge HP vil maskinene møte bransjens behov for løsninger for produktivitet, kvalitet og allsidighet innen direktereklame, kommersiell trykking og bokutgivelser.

T4250 HDR erstatter offset

T4250 HDR er designet for et bredt spekter av trykkproduksjon, inkludert bokpublisering, direktereklame og kommersiell trykking. Med sine høye hastigheter og konsekvente utskriftskvalitet gjør det kundene i stand til å håndtere flere store jobber og utvide virksomheten sin, skriver HP i en pressemelding.

Den nye 106 cm brede pressen er rullbasert og tilbyr opptil dobbelt så høy produktivitet som forgjengeren, HP PageWide T485 HD. Det betyr 20 000 B1 dupleksark og eller over 200 000 dupleksfargesider i Letter-format (216 x 280 millimeter) per time.

I følge HP gir resirkuleringsteknologien offsetlignende fargemetning og levende fargetoner, samt god utskriftskonsistens for en rekke trykkprodukter. Sammen med HP Optimizer sikres høy hastighet og kvalitet på både bestrøkne og ubestrøkne medier med en gramvekt fra 40 til 350.

Ifølge produsenten har maskinen fordelene med HPs termiske inkjetteknologi, utskiftbare skrivehoder, automatiske rensepatroner og fargeprofilering direkte i pressen.

HP Brilliant b70 Ink har lavt VOC-innhold og reduserer tørketiden samtidig som den bruker 50 prosent mindre energi enn forgjengeren.

PageWide Web Press T500M HD

HP skriver at den 137 cm brede inkjtmaskinen har et velprøvd utskriftssystem for bokproduksjon som er utviklet for å bruke standardiserte offset-medier, noe som gjør det enkelt å bytte mellom offset- og digitale trykklinjer. Med en hastighet på 305 meter per minutt matcher den hastigheten på offsettrykk og leverer ferdige bokblokker i variable formater direkte til etterbehandling, noe som sparer tid, arbeid og gulvplass.

T500M HD gjør det mulig for trykkerier å håndtere et bredere spekter av jobber mer effektivt samtidig som det bidrar til økt bærekraft. Med drastisk redusert papiravfall under oppstart og jobbbytte, optimalisert gulvplass på fabrikken og eliminering av behovet for offset aluminiumsplater, øker maskinen miljøfordelene – uten at det går på bekostning av produktivitet eller lønnsomhet, sier produsenten.

Les videre

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683

Ricoh viser bredde på Sign, Print & Promotion

Ricoh er kjent for sine digitalpresser for arktrykk, men på Sign, Print & Promotion vil de vise en annen, mindre kjent side av seg selv.
Ricoh 2

HID 2025: Verdenspremiere av inlineløsning for Canon iX

Under Hunkeler Innovation Days viste Horizon og Canon et samarbeid for første gang angående en integrert løsning, med Horizons brosjyrelinje for Canons arkmatede høyhastighetspresse varioPRINT iX3200.
Horizon-Jack-Naresh-1024x683

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Siste nytt

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

Brectus – hvor femårsplaner virker

Brectus i Moss har de siste par årene blitt mer produksjonsbedrift. Det betyr kortere leveringstid og større pågang fra forhandlerkunder innen media og reklame. Bedriften har også en god posisjon som leverandør til grafiske virksomheter.
Heidi-Hoen-Brectus

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683