Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

PUBLISERT: 23 juni 2025
OPPDATERT: 23 juni
Revoria XMF PressReady Lite er rettet mot trykkerier med 1–2 trykkpresser.

Fujifilm lanserer Revoria XMF PressReady Lite, en arbeidsflytløsning skreddersydd for mindre bedrifter som ønsker å automatisere arbeidsflyten sin.

Selskapets originale XMF PressReady-løsning har muligheten til å integrere nett-til-utskrift-systemer med MIS-styringsinformasjonssystemer. Den kan håndtere utskriftsproduksjon på flere POD-trykkerier, enten det er Fujifilm-maskiner eller ikke-Fujifilm-merker drevet av Fiery DFE-er. Systemet passer best for store trykkerier med flere trykkpresser.

For mindre bedrifter som kanskje bare bruker én eller to trykkpresser, er systemet ofte mer avansert enn de trenger. Derfor har Fujifilm nå lansert PressReady Lite.

Gruppering av lignende jobber

– Det er et arbeidsflytsystem som er nøye rettet mot mindre bedrifter, og gir muligheten til å sjekke og korrigere PDF-filer, og å lage automatiserte arbeidsflyter for å intelligent gruppere jobber for utskrift, en oppgave som ellers kan være svært tidkrevende, sier John Davies, Workflow Product Group Manager, Fujifilm EMEA.

For eksempel kan jobber som inkluderer bruk av rosa toner, eller jobber som alle skrives ut på samme media med samme sett med tonere, grupperes automatisk for utskrift for å minimere unødvendige tonerbytter eller medieinnlasting og -utlasting.

Lite-versjonen er tilgjengelig for bruk med Fujifilms Revoria SC285-, EC2100- og PC1120-modeller, og inkluderer automatiserings- og tidsbesparende funksjoner rettet mot løsninger med én enkelt trykkpresse, noe som gjør det til en enkel måte å legge til automatisering selv når en av disse trykkpressene er den eneste produksjonsenheten.

Siste nytt

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Les videre

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Tre år etter lanseringen blir Heidelbergs skybaserte kundeportal i økende grad det digitale kontrollsenteret for ende-til-ende-produksjon i trykkerier. Totalt bruker mer enn 7000 personer i over 3000 trykkerier over hele verden plattformen til å effektivisere prosesser ved å digitalisere og automatisere dem.
Heidelberg-Cloud
Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Hvilken type folie passer for et visst innredningsoppdrag? Cover Styl har utviklet et KI-verktøy som skal gjøre den designbeslutningen lettere.
kitchen_cover_styl_adhesive_covering_77d024f5b3-1
Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

Fiery kjøper opp spanske Inèdit Software. Avtalen forventes å styrke Fierys portefølje innen industriell og spesialtrykk og levere et omfattende utvalg av løsninger for trykkerileverandører.
FotoJet-2025-11-20T142216.485
Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk