12 fargers trykk på tekstil fra EFI

PUBLISERT: 26 april 2018
OPPDATERT: 26 april
EFI demonstrerte sin nye tekstilskriver EFI Reggiani COLORS på Istanbuls ITM tekstilmesse.
– Et gjennombrudd for tekstilprodusenter, sier Adele Genoni på EFI.

Den digitale maskinen EFI Reggiani COLORS ble vist for første gang på tekstilmessen ITM i Istanbul, som fant sted fra 14. til 17. april. Ifølge EFI tilbyr tekstilprinteren en unik bildekonfigurasjon som gir konkurransefortrinn.

Den skriver ut 560 kvadratmeter i timen, noe som gir forbedret fargedekning og fargedybde samt økt trykkpenetrasjon i stoffet. Maskinen er utstyrt med et kontinuerlig inkjet sirkulasjonssystem og kan håndtere nesten alle typer blekkkonfigurasjoner. Dette inkluderer bruk av spesialblekk og blekk med forskjellige kjemiske sammensetninger for for eksempel spesialbehandlinger – alt i utskriftsbreddene 180, 240 og 340 millimeter.

 

Tekstilprinteren er den fjerde maskinen som selskapet lanserer på mindre enn ett år. Adele Genoni, visepresident og daglig leder i EFI, sier i en pressemelding at printeren

s kvaliteter er et gjennombrudd for tekstilprodusenter og tilbyr opptil tolv farger som kan skrives ut på rad.

– Denne uovertrufne nye digitalprinteren bringer ny kreativitet til industrien med en eksplosjon av farger. Og sammen med hele porteføljen av avanserte EFI Reggiani-løsninger innen tekstilproduksjon, hjelper det våre kunder med å oppnå nye nivåer av bærekraft, effektivitet og lønnsomhet, avslutter Genoni.

 

Siste nytt

Ett år etter konkursen: HBO Grafisk har snudd minus til pluss

I mai 2024 begjærte daværende HBO Nova Print i Haugesund seg konkurs. Noen dager senere kom Ålgård Offset inn som ny majoritetseier, og selskapet endret navn til HBO Grafisk. Et drøyt år etter ser det mye lysere ut.
HBO Grafisk Grethe Nygaard
Ett år etter konkursen: HBO Grafisk har snudd minus til pluss

Produksjonsskrivere med forbedret ytelse og brukervennlighet

Ricoh lanserer en oppgradering av Ricoh Pro C5400 som skal kombinere høyere kapasitet og forbedret driftseffektivitet med økt brukervennlighet. Serien er utviklet for å møte de varierte behovene til både kommersielle trykkerier og bedriftskunder.
RICOH_ProC5400
Produksjonsskrivere med forbedret ytelse og brukervennlighet

Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Den svenske forhandleren NI Solutions deltok på vårens Sign, Print & Promotion-messe for å bli bedre kjent med det norske markedet. I porteføljen sin har de to relativt nye varemerker innen storformat.
Flora 2 ver 2
Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Tallinn blir den første europeiske hovedstaden som forbyr PVC-reklame i det offentlige rom utendørs.
tallinn-584127_1280
Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Les videre

Durst satser på egen flatbed når Vanguard fases ut

På årets Fespa bød Durst Group på fire premierer, ikke minst den nye flatbed-modellen P5 X, som blir selskapets sterke kort i Europa når salget av Vanguard opphører.
Durst-Christian-1024x683
Durst satser på egen flatbed når Vanguard fases ut

Spekket med nyheter hos Luth Gruppen

Luth Gruppen er veteraner på Sign, Print & Promotion og har i år en av de største standene. Der byr man på nyheter innen alt fra DTF til eco-solvent og etikettprintere.
Gunnar Müller w
Spekket med nyheter hos Luth Gruppen

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter
Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Nye medlemmer i L-Shop-familien

Som en del av sin vekststrategi har tekstilgrossisten L-Shop-Team kjøpt opp varemerkene Mantis og Babybugz. Dette skal styrke selskapets posisjon i segmentet skreddersydde klær.
Prama takes a look at the latest African organic cotton Babybugz production_Mantis World_LR-0012
Nye medlemmer i L-Shop-familien