
Fujifilm har nå gjort den hundrede installasjonen av flaggskipet Revoria Press PC1120-modellen i Europa. Tonerpressen har vunnet flere priser opp gjennom årene.
– Det å nå 100 installasjoner av Revoria Press PC1120 i Europa, sammen med innsatsen og engasjementet fra våre pålitelige partnere, på så kort tid er en stor milepæl. Vi er glade for at så mange av våre kunder har anerkjent potensialet og oppdager forskjellen som Fujifilms digitale utskriftsteknologi kan gjøre for virksomheten deres, sa Mark Lawn, direktør for POD Solutions i Fujifilm Europe.
Tonermaskinen har seks fargestasjoner og brukeren kan velge mellom opptil ti forskjellige farger. I tillegg til CMYK finnes det for eksempel gull, sølv, klare toner og rosa for å gi et utvidet fargespekter i blant annet hudtoner og nyanser samt bedre gradienter.
Allsidig og høykvalitets presse
Den hundrede installasjonen siden pressen kom på markedet i 2021 fant sted i november i fjor på trykkeriet Druckerei Glaudo i Wuppertal, Tyskland.
– Vi ser alltid på muligheten til å investere i teknologi som vil hjelpe oss å levere enda mer for våre kunder og Revoria Press PC1120 passet oss av flere grunner. Utskriftskvaliteten er veldig høy, men like viktig er allsidigheten til pressen, sier Florian Bruckert ved Druckerei Glaudo, i en pressemelding.

Han synes maskinens prosesseringskapasitet inline er usedvanlig god.
– Dette gjør at vi kan produsere alt fra stiftede brosjyrer og personlige utsendelser, til bannere og kort. Vi kan gjøre dette ved hjelp av spesielle farger og et bredt utvalg av høykvalitetspapir. Lakkalternativet, for jevnere overflatebehandlinger, og den høye dekkevnen til hvitt – spesielt for påføring på mørkere papir – var også viktige salgsargumenter for oss, sier Florian Bruckert.
Han forteller at skriveren nå kan produsere et bredere spekter av applikasjoner enn noen gang før og nå flere typer kunder enn før.