Arve Kvåle ny daglig leder for Schibsted Trykk

PUBLISERT: 8 september 2026
OPPDATERT: 8 september
Arve Kvåle, påtroppende daglig leder i Schibsted Trykk. Foto: Schibsted

Fabrikksjef Arve Kvåle tar over som daglig leder for Schibsted Trykk AS fra årsskiftet. Han etterfølger Bjarne Andersen, som etter eget ønske går over i en rolle som seniorrådgiver i selskapet.

Arve Kvåle (56) har nærmere 40 års erfaring fra grafisk industri. Han har vært leder i Schibsted Trykk fra 2006, og har siden 2017 vært fabrikksjef.

– Jeg gleder meg til å ta fatt på den nye rollen og er både stolt og ydmyk over å få tilliten. Schibsted Trykk har svært dyktige og dedikerte medarbeidere, og jeg ser frem til å jobbe tett sammen med dem om å utvikle selskapet videre. Vi vet at bransjen vil fortsette å være i endring, og vår viktigste oppgave blir å sikre en effektiv og konkurransedyktig trykkerivirksomhet som bidrar til at Schibsted kan opprettholde avisutgivelser seks dager i uken så lenge som mulig, sier Arve Kvåle i en pressemelding.

Vil sikre den trykte avisens fremtid

Schibsted Trykk AS består av et anlegg i Vestby i Follo kommune, og et anlegg i Drotningsvik i Bergen. Selskapet omsatte for 316 millioner kroner i 2025. De to trykkeriene trykker 30 ulike titler, og sender fra seg ca. 180 millioner aviser og trykksaker i året.

Schibsteds ambisjon er å gi ut aviser seks dager i uken så lenge det er mulig. Bærekraftige priser innen trykk og distribusjon er avgjørende for å lykkes med det.

– Arve har lang og solid erfaring fra vår trykkerivirksomhet, og kan vise til imponerende resultater gjennom mange år. Jeg er glad for at Arve vil ta på seg denne oppgaven, og har stor tro på at Arve og alle de dyktige folkene i selskapet vil nå målene vi setter oss fremover, sier Øyulf Hjertenes, styreleder i Schibsted Trykk og konserndirektør Norge i Schibsted.

Friske krefter kan ta over

Bjarne Andersen (63) har vært leder for Schibsted Trykk i 16 år. I denne perioden har selskapet gått gjennom store endringer, sist i 2024 da trykkeriet i Nydalen ble lagt ned og et nytt, mindre og mer effektivt trykkeri ble etablert på Vestby.

– Jeg vil takke Bjarne for den uvurderlige innsatsen han har lagt ned på sin vakt i Schibsted Trykk. Jobben Bjarne og gjengen i Schibsted Trykk har gjort gjennom mange år har vært en bidragsyter til at vi fortsatt har aviser seks dager i uken i Norge. Jeg er oppriktig lei meg for at han vil trappe ned, men jeg unner ham også litt mer fritid fremover, sier Øyulf Hjertenes.

Bjarne Andersen går etter årsskiftet over i en rolle som seniorrådgiver.

– Etter mange år som toppleder for Schibsted Trykk, med høy arbeidsbelastning og kontinuerlige endringer kjenner jeg at tiden er riktig for å slippe til nye og friske krefter som kan ta Schibsted Trykk videre. Jeg er utrolig stolt av det vi har fått til sammen, og vil rette en stor takk til alle de dyktige og dedikerte medarbeiderne i organisasjonen. Det er først og fremst deres innsats som har gjort resultatene våre mulig. Nå ser jeg frem til en litt annen rolle, samtidig som jeg får mer tid til barn og barnebarn, sier Bjarne Andersen.

Schibsted med nytt trykkeri i Vestby

Siste nytt

Les videre