tirsdag 17. mai – uke 20
Intensjonen er å videreutvikle verdens nest største produsent av trykksystemer, og børsnotere selskapet. Partene har undertegnet en intensjonsavtale der MAN AG vil beholde 35 % eierandel i partnerprosjektet. Avtalen skal holdes strengt konfidensielt inntil avtalen er fullført, får vi vite. Gerd Finkbeiner, administrerende direktør i Man Roland er positiv til avtalen. – Dette steget betyr starten på en ny æra for Man Roland. Det vil forsterke vår posisjon som uavhengig global leverandør av løsninger og øke våre valgmuligheter. I tillegg vil selskapet og de ansatte få et langsiktig perspektiv. Kontinuitet i ledelsen, selskapsstrukturen og Man Rolands varemerker vil sikre at selskapet beholder sin troverdighet og fortsetter å være pålitelig både overfor kunder og medarbeidere. I tillegg vil vi få enda større fleksibilitet og mer virkningsfulle beslutningsprosesser, kommenterer han.
Stora Enso oppnår det beste resultatet på 20 år for første kvartal 2022. Men selv om de igjen har svarte tall på bunnlinjen for sin papirproduksjon, er dette ikke lenger et strategisk fokuspunkt for dem. Der papir utgjorde 70 % av omsetningen i 2006, utgjør det i dag kun 15 %.
Publisert av:Initiativet «Print Against War» oppfordrer trykkerier og formidlere, utgivere, influensere og leverandører til trykkeri- og emballasjeindustrien om å gå sammen for å støtte sine kolleger i Ukraina i denne utrolig vanskelige tiden. Du kan f.eks. legge inn muligheten til frivillige donasjoner i nettbutikken din.
Publisert av:Electronics For Imaging (EFI) lanserer fem nye EFI Fiery digitale grensesnitt (DFE) basert på den nyeste Fiery-plattformen, Fiery FS500 Pro. Konica Minolta vil være den første til å integrere dem med sine produksjonsmaskiner på grunn av deres mangeårige samarbeid med EFI.
Publisert av: