Flere farger i høy hastighet

PUBLISERT: 27 mars 2006
OPPDATERT: 27 mars

I løpet av fire dager vil tett på 10 000 kunder besøke denne største årlige messen for digital trykkteknikk. I år finner vi størst oppmerksomhet rundt løsninger som dreier seg om arbeidsflyt. Océs arbeidsflyt Prisma, som hele tiden blir stadig viktigere som basis i systemene, vises i en betaversjon der det styres via et webgrensesnitt og kan fungere i en jdf-arbeidsflyt. Nå spiller det ingen rolle om det er kunden eller operatøren som legger inn data. Alt er på plass, selv den modulen i Prisma som gjør det mulig både å skape og korrigere trykksaker på nettet, er betydelig utviklet det siste året. Det er nå mulig å lage betydelig flere typer trykksaker. På fargesiden har den raske skriveren 9000, som produserer nesten tusen A4-sider i minuttet, nå utvidet med ytterligere to farger. Dette brukes for å vise trykk i tre farger – sort samt blått og oransje. På spørsmål om når maskinen med fullfarge kommer, svarar produktsjef Reinhard Apel diplomatiskt at «Noe skal vi jo vise neste år også!».

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Mer om HP og Xerox

I august og september ble det ført diskrete samtaler mellom ledelsen i HP og Xerox. Xerox har fått penger i kassen etter å ha solgt sin asiatiske virksomhet til Fujifilm. De pengene skulle nå brukes til å kjøpe HP.
unadjustednonraw-thumb-1c24

Halden Arbeiderblad mimrer

halden_arbeiderblad

Emballasjeforeningens nye nettsider

Sign og Print retter