Gradual Software og Ulitmate Technologies i allianse

PUBLISERT: 13 juni 2007
OPPDATERT: 13 juni

Gradual Software, utvikler av løsninger for automatisert publisering, har inngått et samarbeid med Ultimate Technologies Inc., utvikler av utskytningsprogramvare. Sentralt i samarbeidet er kombinasjon av Graduals Switch programvare og utskytningsprogrammet Impostrip On Demand. På den måten ønsker de å etablere et fullstendig automatisert utskytningssystem for digitaltrykk. Impostrip On Demand er en utskytningsprogramvare for fremstilling av brosjyrer, kataloger, bøker og visittkort, og den er basert på aktive mapper (hot-folders). Ved hjelp av dynamiske maler er det mulig å benytte samme aktive mappe for jobber med ulike sideformater og sideantall. Denne programvaren kombineres med Graduals Switch-familie, som automatiserer arbeidsflyten med støtte for egne scripts og metadata. Samarbeidet har ført til et system for automatisert utskytning gjennom aktive smarte mapper som kan konfigureres etter kundens behov. Ultimates produkter benytter aktive mapper, og i kombinasjon med Switch kan arbeidsflyten automatiseres for områder som digitaltrykk, digital bokproduksjon og avisproduksjon.

Siste nytt

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Les videre

Printing av butikkskilt på den produktive måten

KODAK ASCEND Digitalpresse: Bringer større hastighet og produksjonsevner til butikkskilt.
Salesman Checking Food Inventory In Store
Printing av butikkskilt på den produktive måten

Horizon: Fra ett eksemplar til millionopplag

Etterbehandlingsleverandøren Horizon har sine bestselgende maskiner for mindre produksjoner. Men i dag er det de virkelig store systemene som står for størstedelen av salget. Vi intervjuer Paul Jakobson, daglig leder i Horizon i Norden, om årets kommende produktslipp, investeringen i Skandinavia og hvilken retning produsenten tar.
JakobsonPaul-610A1171-scaled
Horizon: Fra ett eksemplar til millionopplag

Årsmøtet i Grafisk Bransjeforening Øst besøker BK Grafisk

Grafisk bransjeforening Øst inviterer til årsmøte og seminar, 26. mars, i lokalene til BK Grafisk i Sandefjord. Temaet for fagprogrammet er tjenesteinnovasjon, og det blir presentasjon av BK og omvisning. 
grafisk_oest
Årsmøtet i Grafisk Bransjeforening Øst besøker BK Grafisk

CopyCat går superwide med Ricoh

CopyCat har valgt Ricoh Norge som leverandør for sin videre satsing mot storformatmarkedet. Denne nye superwide hybrid printeren vil bli installert i de nye produksjonslokalene som nå ferdigstilles på Billingstad i Asker. Løsningen vil være klar og i operativ drift allerede i slutten av denne måneden.
copycat
CopyCat går superwide med Ricoh