IFRA og WAN blir ett

PUBLISERT: 9 september 2009
OPPDATERT: 9 september

n44437 - wan-ifra_web

World Association of Newspapers and News Publishers, det blir navnet for fusjonen av WAN og IFRA. Den nye organisasjonen representerer over 18.000 publikasjoner, 15.000 nettsteder og mer enn 3000 bedrifter fra over 120 land.
– Dette er en stor mulighet for to organisasjoner til å vokse sammen, spesielt i disse vanskelige tider, uttaler Kristina Bürén, administrerende direktør i WAN-IFRA i Sverige. – Fra IFRA andre steder har vi lange tradisjoner for å hjelpe medieselskaper og tilbydere med å holde seg i første rekke gjennom utdanning og forskning, sier hun.
Hva er så de største utfordringene for den nye organisasjonen?
– Nå i første omgang er det å synkronisere de to organisasjonene. Deretter handler det om å avdekke medieselskapenes behov, og på lengre sikt finne ut hva som er viktigst for dem. Akkurat nå arbeider vi mye med å støtte avisene i arbeidet med forretningsmodeller og produkter for å holde tritt med utviklingen, sier Kristina Bürén.

Siste nytt

Mange inntrykk på Fespa for NGL-stipendiater

En uke før årets Fespa delte Norsk Grafisk Leverandørforening (NGL) ut et reisestipend til to studenter som studerer grafisk design ved Høyskolen Kristiania. Sign&Print møtte dem på messen for å høre hva de så og hvilken kunnskap de tar med seg hjem.
Stipendium 2

Plockmatic satser innen etikett og emballasje

For ti år siden leverte Plockmatic stort sett bare stift- og falsemaskiner for arktrykk. Siden den gang har de gjort seg bredere gjennom oppkjøp, og på årets Fespa var fokuset på noe helt annet: etiketter og emballasje.
Plockmatic

Lakkeffekter uten lakk i Agfas nye planskriver

Agfas nye Onset Panthera FB3216 flatbedskriver er bygget for høye volumer og eksepsjonell hastighet. I tillegg kan maskinen levere lakkeffekter uten lakk.
agfa-DSC0097

Her blir produkt beslaglagt under Fespa etter mistenkt kriminalitet

Uventet drama oppsto på Fespa i Berlin etter at Vivid Laminating Technologies' juridiske team utstedte et påbud med produksjonsstopp mot en kinesisk utstiller, melder Printweek. Dette resulterte i at ett produkt ble konfiskert fra utstillingen.
fespa-kriminalitet

Les videre

Mer om HP og Xerox

I august og september ble det ført diskrete samtaler mellom ledelsen i HP og Xerox. Xerox har fått penger i kassen etter å ha solgt sin asiatiske virksomhet til Fujifilm. De pengene skulle nå brukes til å kjøpe HP.
unadjustednonraw-thumb-1c24

Halden Arbeiderblad mimrer

halden_arbeiderblad

Emballasjeforeningens nye nettsider

Sign og Print retter